Nawet, jeśli podobają się Wam minimalistyczne wnętrza, w których przeważa biel, wcale nie musicie rezygnować z przytulności. Jak przełamać surowość minimalistycznego wnętrza, jednocześnie nie rezygnując z ponadczasowej bieli? Doskonałym rozwiązaniem będą białe zasłony! To funkcjonalne, a przy tym bardzo dekoracyjne osłony okienne, które niezmiennie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Wieczorem białe zasłony będą chronić Was przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz, w ciągu dnia natomiast mogą pełnić funkcję eleganckiej dekoracji.

Białe zasłony – dekoracja okienna dla wielbicieli minimalizmu
Nie każdy lubi przeładowane, bardzo kolorowe wnętrza. Jeśli i Ty preferujesz szlachetną prostotę, białe zasłony powinny przypaść Ci do gustu. Warto zaznaczyć, że białe zasłony będą doskonałym dodatkiem zarówno do dużych, jak i mniejszych pomieszczeń. Biały akcent w oknie niedużego pokoju powiększy go nieco optycznie. Ten kolor jest na tyle uniwersalny, że doskonale wygląda zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na zasłonę gładką czy z wyraźnymi marszczeniami, możesz białą zasłonę uczynić mniej lub bardziej rzucającym się w oczy elementem dekoracyjnym. Atutem białych zasłon jest fakt, że pasują one doskonale zarówno do ciepłych, jak i zimnych barw. Przekonaj się sam!

Różne typy białych zasłon
Obecnie możesz zdecydować się na białe zasłony:
• na karniszu – chodzi o białe zasłony z otworami w materiale, które można bez problemu zamocować bezpośrednio na karniszu;
• na taśmie marszczącej – tego typy zasłony wyposażone są w gumkę, do której dołączone są sznurki. Z ich pomocą można zasłonę łatwo zmarszczyć. Zmarszczoną w dowolny sposób zasłonę można po prostu umocować na haczykach na karniszu;
• na metalowych kółkach – to jeden z bardziej popularnych wariantów! Kółka zakłada się wygodnie na karnisz. Co istotne, można zamówić kółka w kolorze zasłon.

Możliwości aranżacyjne białych zasłon
Chcesz wykorzystać białe zasłony jako niebanalną dekorację w salonie lub sypialni? Możesz zdecydować się chociażby na marszczone białe zasłony. Elegancki efekt uzyskasz nawet wtedy, gdy szerokość zasłon będzie trzy razu większa niż długość karnisza – to gwarancja gęstego, zwracającego uwagę marszczenia. A może chcesz przede wszystkim powiększyć optycznie pokój? W takim razie dobrym rozwiązaniem będą stosunkowo krótkie białe zasłony, sięgające do linii parapetu lub tylko odrobinę dalej. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na długą czy raczej krótką białą zasłonę, możesz liczyć na interesujący efekt aranżacyjny – biała zasłona, gładka lub suto marszczona, rozjaśni każde wnętrze.
Białe zasłony w połączeniu z białą firanką to rozwiązanie, które prezentuje się znakomicie w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Jeśli chcesz powiększyć optycznie swój salon, doświetlić go, to eleganckie połączenie przypadnie Ci do gustu. Takim eleganckim akcentem możesz udekorować zarówno salon, jak i pokój dziecięcy.