W tej chwili producenci oferują nam tak wiele różnego rodzaju rolet, że z powodzeniem można dobrać wariant odpowiadający nawet najwyższym wymaganiom. Jeśli zastanawiasz się właśnie and zakupem nowych rolet okiennych, zachęcamy Cię do wyboru rolet zaciemniających. Dlaczego właściwie to rozwiązanie jest godne uwagi? Tego rodzaju rolety doskonale chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dlatego też są doskonałym wyborem w pomieszczeniach, w których pracuje się na komputerze lub ogląda telewizję.

Rolety zaciemniające – praktyczne rozwiązanie do każdego domu

Nie da się zaprzeczyć, że rolety zaciemniające lepiej chronią przed promieniami słonecznymi niż standardowe rolety tekstylne. Fakt ten można łatwo wytłumaczyć. Warto pamiętać o tym, że w przypadku rolet zaciemniających chodzi o praktyczne osłony okienne z trójwarstwowych tkanin. Dość często stosowany jest także podgumowany materiał na zewnętrznej stronie, który jeszcze lepiej chroni przed promieniami słonecznymi. Stosunkowo często wykorzystuje się również materiały ze specjalną warstwą aluminiową, która nie tylko rozprasza światło słoneczne, ale w dodatku chroni przed zbytnim nagrzaniem się.

Warto podkreślić jeszcze, że podgumowana cześć w nowoczesnych osłonach zaciemniających ma dokładnie ten sam kolor, co reszta rolety. Bez problemu można znaleźć rolety zaciemniające zarówno w kasecie, jak i wolnowiszące. Oprócz tego dostępne są na rynku również rolety tego rodzaju w wersji mini. Jeśli zatem szukasz właśnie praktycznych rolet do sypialni, zastanów się także nad praktycznymi roletami zaciemniającymi.

Walory estetyczne rolet zaciemniających

Rolety zaciemniające są nie tylko bardzo praktyczne. Mogą one stanowić także niebanalną dekorację każdego pomieszczenia. Na rynku dostępne są funkcjonalne rolety zaciemniające w różnych kolorach i wzorach. Klasyczne rolety zaciemniające mogą być interesującym uzupełnieniem nowocześnie urządzonych wnętrz, do których nie pasowałyby tradycyjne zasłony. Wielbiciele pasteli mogą zdecydować się na rolety w delikatnych odcieniach beżu, błękitu czy subtelnych szarości itd. Osoby lubiące bardziej widoczne akcenty dekoracyjne mogą z kolei postawić na rolety zaciemniające w kolorze groszku, czerwieni, wyraźnej żółci, turkusa itd. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Opuszczona roleta zaciemniająca w intensywnym kolorze dodatkowo podkreśli klimat każdego wnętrza.

Rolety zaciemniające – kilka istotnych faktów

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Cię do zainwestowania w dobre rolety zaciemniające, może przekona Cię do tego kilka faktów. Pamiętaj, o tym, że:

  • rolety zaciemniające poprawiają izolacyjność okna – opuszczone rolety podnoszą izolację nawet o około 20%, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania zimą;

  • rolet tego typy można montować także na poddaszu – ze względu na fakt, że rolety te doskonale odbijają światło, zapobiegają nadmiernemu nagrzaniu się pomieszczeń na poddaszu;

  • rolety zaciemniające pomagają w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzach, zapewniają także intymną, przytulną atmosferę w domu.