Rolety zewnętrzne to praktyczne osłony okienne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma w tym właściwie nic zaskakującego. Nowoczesne rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Co istotne, rolety zewnętrzne można montować nie tylko w budynkach nowo budowanych, ale także w obiektach już istniejących. Dlaczego właściwie warto zdecydować sie na nowoczesne rolety zewnętrzne?

Solidnie wykonane, estetyczne rolety zewnętrzne to przede wszystkim znakomita ochrona przed ciekawskimi przechodniami. To jednakże nie wszystko. Rolety zewnętrzne skutecznie chronią okna przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Opady atmosferyczne, wiatr, zmiany temperatury – to wszystko wpływa negatywnie na okna, zwłaszcza te z drewna. Rolety chronią strukturę ram okiennych, przydają się zresztą także w przypadku okien z PCV, które są bardzo wrażliwe na nagrzewanie. Zamontowanie rolet zewnętrznych znacznie wydłuża trwałość okien.

Rolety zewnętrzne to dodatkowa izolacja cieplna dla budynku. Zimą nawet w nowoczesnych budynkach dochodzi do większych start ciepła – dobrej jakości rolety zewnętrzne mogą okazać się bardzo pomocne. Pomiędzy opuszczoną roletą a oknem dochodzi do powstania warstwy powietrza, które dodatkowo izoluje wnętrze budynku. Osoby, które chciałyby jak najbardziej podnieść izolację termiczną swojego domu, mogą zdecydować się na rolety z wypełnieniem poliuretanowym. Rolety zewnętrzne przydadzą sie także latem! W czasie największych upałów wystarczy opuścić roletę, aby cieszyć się wyraźnie niższą temperaturą w domu. Szacuje się, że dobrej jakości rolety zewnętrzne mogą obniżyć temperaturę w domu nawet o 10 stopni C. Oprócz tego rolety zewnętrzne to doskonałe zabezpieczenie przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem. Tego rodzaju rolety sprawdzą się np. w pokojach telewizyjnych, pomieszczeniach, w których pracuje się przy komputerze, sypialni itd. Wiele osób latem uskarża się na zbyt intensywne światło słoneczne, okazuje się, że ten problem można łatwo rozwiązać. Wystarczy jedynie opuścić roletę. W budynkach w stylu nowoczesnym dość często można spotkać charakterystyczne przeszklenie ściany. Także w tym przypadku warto zainwestować w rolety zewnętrzne, które pomogą utrzymać we wnętrzach domu odpowiednią temperaturę i jednocześnie ochronią przed promieniowaniem UV.

Chyba każdy, kto mieszka przy bardziej ruchliwej ulicy w mieście przyzna, że cisza i spokój w domu są naprawdę pożądane. Tej kwestii nie powinno się lekceważyć, ponieważ długotrwały kontakt z hałasem może zaowocować problemami zdrowotnymi (dolegliwości układu nerwowego, zaburzenia słuchu). Nowoczesna roleta zewnętrza, oczywiście prawidłowo zamontowana, może okazać sie bardzo pomocna. W zależności od konkretnego modelu rolety można liczyć na obniżenie natężenia dźwięków docierających z zewnątrz nawet o 14 decybeli. To naprawdę sporo!

Jak widać nowoczesne rolety zewnętrzne to naprawdę znakomity pomysł. Z ich pomocą można zapewnić sobie ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz hałasem ulicznym. Oprócz tego rolety zapobiegają stratom ciepła. Nowoczesne modele są nie tylko estetyczne, ale także bardzo wygodne, jeśli chodzi o obsługę. Dostępne są rolety sterowane ręcznie oraz elektrycznie.