Delikatne, zwiewne firany to doskonały sposób na interesujące udekorowanie okna. Warto podkreślić, że na rynku dostępne są firany z różnych materiałów. W praktyce oznacza to, że bez większych problemów każdy może znaleźć coś odpowiedniego. Dużą popularnością cieszą się eleganckie firany z woalu. To w zasadzie nic zaskakującego! Pamiętajmy o tym, że woal to materiał, który daje niesamowite możliwości aranżacyjne.

Woal – prześwitujące, lekki materiał w różnych kolorach

Woal to bardzo charakterystyczny, przejrzysty materiał. Tkanina ta wykonywana jest z bawełny lub poliestru. Ze względu na fakt, że jest to materiał bardzo plastyczny, lejący się, można go wykorzystać do tworzenia fantazyjnych dekoracji okiennych. To tłumaczy, dlaczego firany woalowe od lat niezmiennie cieszą się tak dużą popularnością.

Obecnie można zamówić woal w wielu różnych kolorach. W praktyce oznacza to, że jak najbardziej można woalowe firany dostosować do konkretnego wnętrza w swoim domu. To bynajmniej nie przypadek, że woal cieszy się tak dużym zainteresowaniem na rynku. Niezależnie od tego, czy preferujesz firany w stylu minimalistycznym czy tez bardziej wyszukane upięcia, ta tkanina sprosta Twoim oczekiwaniom.

 Klasyczne firany z woalu – elegancka dekoracja okna

Tradycyjny biały woal jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na wyeksponowaniu drewnianych ram okiennych. Biały woal pięknie podkreślić usłojenie ram z drewna dębowego lub sosnowego. W tym miejscu warto podkreślić, że firany z białego woalu nadadzą się świetnie także do niezbyt dużych pomieszczeń. Woal wpuści światło i jednocześnie nie przytłoczy całego pomieszczenia – warunek jest jeden, w małych, niebyt nasłonecznionych pomieszczeniach zaleca się użycie woalu gładkiego, białego lub w jakimś delikatnym pastelowym odcieniu.

Oryginalne wykończenia firanek z woalu

Gładka firanka z woalu, ze względu na charakterystyczną przejrzystość tego materiału, będzie pięknie prezentować się w każdym oknie. Jeśli jednak zależy Wam na uzyskaniu bardziej dekoracyjnego efektu, możecie zdecydować się na obszycie firanki woalowej gipiurą lub satynową lamówką. W przypadku lamówki można zdecydować się na kolor pasujący do innych elementów dekoracyjnych w danym pomieszczeniu. To jednak nie wszystko. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także aplikacje wyszywane srebrną nicią. Niebanalny efekt zapewni firana z kreszowanego woalu – czyli tkaniny fabrycznie pogniecionej. Takie firanki dodadzą przytulności każdemu pomieszczeniu. Można je zawiesić chociażby w sypialni.

Niebanalne upięcia firan ze zwiewnego woalu

Jak już wspomnieliśmy, można jak najbardziej zamówić firany z woalu w różnych kolorach. W tym także w intensywnych odcieniach. Ze względu na zwiewność tej tkaniny można jak najbardziej łączyć ze sobą nawet bardziej intensywne kolory, a uzyskany efekt na pewno nie będzie przytłaczający. Z przejrzystego woalu można tworzyć bardzo eleganckie upięcia. Aby osiągnąć ciekawy efekt wizualny, można użyć chwostów, klamer, korali, kokard, sztucznych kwiatów itd. Popularne są upięcia kaskadowe, które od razu przyciągają wzrok i jednocześnie zapewniają dobre nasłonecznienie.