Gustowna firana to znakomity wybór, jeśli zależy Ci na eleganckiej, a przy tym praktycznej dekoracji okna. Obecnie można zdecydować się na firany z różnych materiałów. Tym razem chcielibyśmy omówić zalety klasycznych firan z woalu, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlaczego właściwie warto zdecydować się na firny z woalu? W naszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Woal – wybór dla wielbicieli elegancji

Jeśli szukasz firan, które będą eleganckie i jednocześnie uzupełnią praktycznie każdą aranżację wnętrz, możesz zdecydować się właśnie na firany z woalu. Nie da się zaprzeczyć, że woal prezentuje się bardzo elegancko. Woal to materiał o gładkiej strukturze, który cechuje się wysoką przejrzystością. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na bardzo klasyczne firny woalowe obszyte jedynie lamówką i zawieszone na tradycyjnych żabkach czy może bardziej fantazyjne modele z ciekawymi upięciami, możesz liczyć na spektakularny efekt. Z racji tego, że woal to bardzo miękka tkanina, można z niej tworzyć dowolne aranżacje okien, jak chociażby efektowne podwieszenia czy asymetryczne upięcia.

Możliwość połączenia różnych kolorów

Popularność woalu jako tkaniny wykorzystywanej do szycia firn trwa nieprzerwanie od lat. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje okno było kolorowe, możesz zdecydować się na upięcie z woalu w różnych kolorach. Ze względu na fakt, że woal nie ma żadnych zdobień, jego struktura jest idealnie gładka, można tworzyć bardzo efektowne zestawienia kolorystyczne. Jak najbardziej możesz łączyć delikatne pastele z kolorami bardziej wyrazistymi. Dobrym rozwiązaniem są także ozdobne dodatki, jak np. kolorowe klamry, wstążki z satyny, koraliki itd. – w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Woal to materiał, który można idealnie dopasować do każdego pomieszczenia.

Firany z woalu w pomieszczeniach w różnym stylu

Niezależnie od tego, czy preferujesz styl klasyczny czy może minimalistyczny w aranżacji wnętrz, możesz postawić na delikatne firanki z woalu. Efekt będzie na pewno oszałamiający. Szukasz firanek do przytulnej sypialni, w której przeważają ciepłe kolory? Jeśli tak, możesz wybrać dopasowane kolorystycznie firany woalowe (może to być chociażby delikatny beż, jednak zawsze dobrym rozwiązaniem jest klasyczna biel). Dobrym wyjściem będą efektowne kaskady, kokony itd. Szukasz bardziej klasycznych rozwiązań? W każdym salonie będą doskonale prezentować się gładkie firany woalowe z obciążnikami. Gładki woal bez ozdób będzie niebanalnym uzupełnieniem także minimalistycznych wnętrz, które obecnie są bardzo popularne. Jak najbardziej możesz wybrać także firany woalowe do pokoju dziecięcego w tym przypadku warto wybrać krótsze firanki, których dziecko nie zerwie.

Pranie firanek z woalu

Jak pierze się firanki z woalu? Woal to delikatna tkanina, którą najlepiej byłoby prać ręcznie. Zaleca się najpierw namoczyć firanki w wodzie z delikatnym detergentem. Po namoczeniu należy uprać materiał w zimnej wodzie z dodatkiem soli i płynu do płukania. Odwirowywanie w pralce i gorąca woda mogą doprowadzić do zniszczenia tego delikatnego materiału.