Nie chcesz, by Twój salon, jadalnia czy sypialnia, wyglądały jest szereg innych, podobnych miejsc? Zatem z pewnością właśnie przeszukujesz sieć, celem odnalezienia designerskich mebli, które idealnie dopełnią wymarzoną aranżację. Znajdziesz tu kilka ciekawych opcji.

Przykłady designerskich mebli – znalezione w sieci

Jeśli więc jesteś właśnie na etapie poszukiwania prawdziwych perełek designu, wychodzimy Ci naprzeciw. Przedstawiamy przykłady designerskich mebli dostępnych do zakupu w sieci. Być może przyciągną również Twoją uwagę! Zapoznaj się z poniższym zestawieniem:

  • stoliki kawowe z drewna i szkła – jednym z najnowszych trendów są stoliczki kawowe sporządzone ze szkła lub drewna, które idealnie się uzupełniają. Szczególną estetyką wyróżniają się meble, w przypadku których zachowano unikalny kształt drzewa – na przykład jego korzeni, pnia czy przekroju. Ciekawą opcją są stoliczki z „pęknięciem” wypełnionym szkłem. Trzeba przyznać, że taki mebel prezentuje się naprawdę ciekawie.
  • fotele i krzesła o formie gigantycznej dłoni – to kolejny oryginalny trend. Z pewnością ciekawie jest siedzieć na fotelu utworzonym na kształt wielkiej dłoni. Dostępne są zarówno miękkie fotele, jak i krzesła sporządzone z różnego typu materiałów, np. z drewna.
  • krzesła z przezroczystego tworzywa – prawdziwy hit we wnętrzach będących mieszanką stylu nowoczesnego i eleganckiego. W sieci można napotkać zdjęcia aranżacji przedstawiających aranżacje w stylu nowoczesnym-glamour. Krzesła z przezroczystego tworzywa świetnie udają szkło i są dostępne w różnych wariantach, również tych bogato zdobionych.
  • meble z drewna giętego lub rzeźbionego – drewno króluje wśród designerskich opcji, gdy chodzi o meble i dodatki do wnętrz. Nie chodzi jednak o konwencjonalne meble drewniane, ale te wyróżniające się formą. Przykładem takich perełek są meble z drewna giętego lub rzeźbione, a więc pozbawione wszelkich łączeń lub stworzone z wykorzystaniem ograniczonej ilości łączeń.
  • meble i dodatki o formach anatomicznych – była już mowa o fotelach w kształcie dłoni, ale to nie koniec. Znaleźć można meble o innych kształtach nawiązujących do ludzkiej anatomii. Mogą nawiązywać na sztuki starożytnego Rzymu czy Grecji, lecz niektóre propozycje przywodzą na myśl raczej sztukę współczesną. Prezentują się ekstrawagancko!
  • meble vintage – trudno o meble bardziej wyrafinowane, zachęcające swą historią i szlachetnością, niż meble vintage. Zgodnie z ogólnie dostępnymi definicjami, meble vintage to meble pochodzące zwykle z lat 1920-1980, zwykle poddane renowacji. Z kolei meble retro to te, które są wyłącznie wzorowane na meblach z poprzednich dziesięcioleci. Jeszcze inną kategorią są meble z lat wcześniejszych niż 1920 rok. Takie okazy najczęściej nazywane są już antykami (źródło).

Masz już kilka pomysłów? Świetnie! Oczywiście celem uzyskania profesjonalnej porady, skontaktuj się z projektantem wnętrz – stwórz wnętrze na miarę swoich oczekiwań. Pamiętaj zarazem, że w Winrol znajdziesz dekoracje okienne, praktyczne i estetyczne rolety czy żaluzje. Trudno wyobrazić sobie klimatyczne wnętrze bez takich dodatków. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować!