Markizy to systemy przeciwsłoneczne stosowane w celu zaciemnienia dużych powierzchni takich jak tarasy, balkony czy ogrody.

Stanowią naturalną klimatyzację – dzięki zatrzymaniu na materiale promieni słonecznych które nie docierają do szyb w efekcie obniżając temperaturę wewnątrz pomieszczenia. W pochmurne dni ochronią nas przed lekkimi opadami deszczu który bez problemu spływa po tkaninie.

Prosta konstrukcja oparta na głównej belce nośnej i rozkładanych ramionach daje możliwość ustawienia tkaniny w odpowiednim dla nas położeniu. Ogromna paleta materiałów i modeli sprawia, że markizy idealnie komponują się z elewacją budynku.

Występują w dwóch wersjach: ze sterowaniem ręcznym za pomocą korby lub elektrycznym na przełącznik naścienny tudzież pilota.

Dostępna automatyka sterowania elektrycznego sprowadza do minimum naszą kontrolę, zapewniając rozwijanie i zwijanie materiału w czasie słonecznych dni lub silnego wiatru. Ponadto programator czasowy umożliwi pełną osłonę w wyznaczonej przez nas godzinie.

 

[ess_grid alias=”markizy”]