Aranżację można zmienić szybko i bezproblemowo. Jak? Z zastosowaniem dobranych dodatków i dekoracji. Sprawdź, jakie dodatki są modne w tym roku. Znajdziesz tu kilka ciekawych propozycji, dzięki którym samodzielnie stworzysz niesamowity klimat w zaledwie kilka chwil.

Trendy 2021 – dekoracje do wnętrz

W 2021 królują dodatki naturalne, ale również glamour oraz te utrzymane w egzotycznych, poprawiających nastrój kolorach. Oprócz tego pojawiają się dodatki szklane oraz zawsze modne plakaty czy też obrazy. Która z opcji przypadnie Ci do gustu?

Dodatki naturalne przybierają różną formę. Niektóre z nich można wykonać w warunkach domowych. Dekoracje DIY to chociażby drewniane podkładki z kawałków drewna, rośliny w słoikach czy też świeczniki DIY. Przepięknie prezentują się wszelki suszone kwiaty, a zwłaszcza trawy dekoracyjne. Takie okazy możesz kupić bądź ususzyć. Dzięki temu roślina ogrodowa spełni dwie funkcje.

Suszone rośliny umieść w szklanych flakonach, które obecnie wracają do łask. Chodzi o tak zwane barwione szkło, które cieszyło się popularnością w ubiegłych dziesięcioleciach, a dziś doskonale sprawdzi się we wnętrzach retro i mid-century modern. Rośliny, zarówno te suszone, jak też cięte i doniczkowe, coraz częściej umieszczane są w niecodziennych pojemnikach – np. rzeźbionych pojemnikach o kształcie głowy, przypominających nieco posągi greckie.

W wielu domach pojawiają się także rzeźbione z drewna rogi na wzór rogów jelenia. Dotyczy to zwłaszcza wnętrz rustykalnych i boho. W tych wnętrzach dobrym uzupełnieniem są wspomniane już plakaty bądź obrazy, które również przedstawiają naturę.

Dodatki dekoracyjne, które odmienią wnętrze

Niektóre dodatki odznaczają się tak wyrazistą stylistyką, że mogą zupełnie odmienić charakter pomieszczenia. Świetnym przykładem takiego elementu jest złota klatka ozdobna – hit ostatnich miesięcy. Warto tę dekorację zestawić z kilkoma innymi złotymi dodatkami, by całość prezentowała się spójnie. Jeśli umieścisz tego typu elementy w pomieszczeniu zaaranżowanym w barwach białych, z odrobiną kości słoniowej i beżu – łatwo osiągniesz efekt glamour. Gdy stylistyka wnętrza nawiązuje do stylu eklektycznego lub stylistyki lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku, również osiągniesz ciekawy efekt.

Jeśli natomiast chcesz szybko zamienić proste wnętrze w designerskie pomieszczenie boho, koniecznie zastosuj meble wypoczynkowe i inne elementy kojarzone z odległymi, wiecznie słonecznymi zakątkami. We wnętrzu tego typu nie może zabraknąć łapacza snów, hamaka i innych dodatków, dzięki którym pomieszczenie stanie się przytulną oazą relaxu. Przepięknym uzupełnieniem takiej aranżacji mogą okazać się girlandy świetle. Dotąd wykorzystywane raczej w ogrodach i namiotach, obecnie znajdują zastosowanie także we wnętrzach.

Zadbaj także o pozornie nieistotne dodatki – roślinność, koce, poduszki ozdobne, dekoracje okienne. Gdy chodzi o te ostatnie, oferta jest różnorodna, co pozwala na dobór rozwiązania idealnie dobranego. Zapraszamy!