Nie da się zaprzeczyć, że zasłony to bardzo popularny rodzaj osłony okiennej. Zasłony z różnych materiałów można spotkać zarówno w prywatnych wnętrzach, jak i w pomieszczeniach biurowych. Jeśli szukacie gustownych zasłon, które będą pasować do Waszego salonu, biura lub pokoju dziecięcego, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. A tymczasem chcielibyśmy zaproponować Wam wybór niebieskich zasłon. To rozwiązanie, które w każdym wnętrzu będzie wyglądać znakomicie.

Niebieskie i granatowe zasłony pasują do różnych stylów aranżacyjnych

Niebieski, dotyczy to wszystkich jego odcieni, może być atrakcyjnym dopełnieniem dowolnego stylu aranżacyjnego. Szukasz atrakcyjnych zasłon do pomieszczenia urządzonego w stylu industrialnym? Jeśli tak, możesz zdecydować się oczywiście na klasyczne granatowe zasłony, które będą doskonałym dodatkiem do salonu, w którym przeważają surowe ceglane ściany. Z drugiej strony zasłony w różnych odcieniach niebieskiego doskonale pasują także do stylu skandynawskiego. Niebieski, zwłaszcza intensywny, lub głęboki granatowy to tego rodzaju odcienie, które będą w oryginalny sposób kontrastować z białymi ścianami i drewnianą podłogą – typowymi elementami stylu skandynawskiego. Niebieskie zasłony mogą z drugiej strony dodać lekkości tradycyjnie urządzonym salonom, w których dominują drewniane, ciężkie meble.

Eleganckie zasłony w stylu marynistycznym

Niebieskie to kolor, który kojarzony jest ze stylem marynistycznym. Lubisz ten styl? Jeśli tak, możesz powiesić granatowe, solidne zasłony w pomieszczeniu z białymi ścianami, warto przy tym pomyśleć także o innych granatowych dodatkach, aby utrzymać marynistyczną stylistykę w salonie. Ciekawym rozwiązaniem będą także zasłony w biało-granatowe pasy – takie paski to typowy motyw stylu marynistycznego. W tym miejscu warto podkreślić jeszcze, że zasłony marynistyczne są na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że będą dobrze wyglądać zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w salonie czy sypialni. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni materiał, aby uzyskać pożądany stopień zaciemnienia.

Wyraziste zasłony w kolorze morskim

Chcesz, żeby zasłony w pokoju od razu przyciągały uwagę? To nie problem! Możecie się zdecydować także na pięknie upięte dekoracyjne zasłony w głębokim kolorze morskim. Dlaczego warto zdecydować się na zasłony w pięknym, morskim kolorze? Przede wszystkim odcień ten dodaje świeżości każdej aranżacji. To znakomity pomysł, jeśli w konkretnym pomieszczeniu zamierzasz wykorzystać dodatki zielone lub niebieskie. Także turkusowe akcenty są mile widziane.

Wybierz odpowiedni materiał na zasłony

To, jak finalnie będą się prezentować Twoje zasłony, zależy w dużej mierze od tego, na jaki materiał się zdecydujesz. Zasadniczo możesz postawić na:

  • woal – takie zasłony to przede wszystkim delikatna dekoracja, która doda lekkości każdej aranżacji;

  • taftę – powierzchnia tafty charakteryzuje się mocnym blaskiem, który pozwala na wydobycie z koloru zasłon niezwykłych odcieni;

  • satynę – to materiał o charakterystycznym połysku, który będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli lubisz zwracające uwagę detale;

  • żakard – solidny materiał, który gwarantuje dobre zaciemnienie. Może być przyozdobiony haftami lub ornamentami;

  • materiały naturalne – bawełna, płótno i len.