Świąteczne ozdoby okienne, rolety, żaluzje lub zasłony już wybrane? Koniecznie sprawdź, jak stworzyć dekoracje świąteczne DIY. W ten sposób zrealizujesz projekty idealnie dobrane względem pozostałych akcesoriów.

Wykonaj świąteczny wieniec DIY

Wieńce świąteczne cieszą się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ prezentują się naprawdę doskonale. Wieniec tradycyjnie zawieszany jest na drzwiach wejściowych i staje się niejako wizytówką domu. Nie jest to jednak jego jedyne przeznaczenie.

Wieniec stworzony z okazji świąt Bożego Narodzenia przepięknie prezentuje się na stole. W środku można umieścić świecę, wtedy całość prezentuje się jeszcze bardziej klimatycznie. Niektórzy wykorzystują wieniec także jako formę naturalnego żyrandola. W takim wypadku należy na powierzchni wieńca zamontować świece – najlepiej świece LED lub inne akcesoria, których użycie jest w pełni bezpieczne. Pod sufitem warto zawiesić także wieniec z jemioły.

Jak wykonać wieniec świąteczny DIY? Wystarczy, że wyposażysz się w styropianowe koła o dowolnym wymiarze. Styropian należy owinąć materiałem, ponieważ stosowany na późniejszym etapie klej na gorąco mógłby roztopić to tworzywo. Oprócz tego zaopatrz się w szyszki, sztuczne gałązki lub owoce dzikiej róży i ostrokrzewu, gałązki drzew iglastych lub jemioły – zależnie, od tego, jakiego typu wieniec chcesz utworzyć. Obowiązkowy jest także pistolet do gorącego kleju i mnóstwo wkładów z klejem.

Przebieg kolejnych kroków zależy już tylko od Twojej inwencji twórczej. Miłośnicy wystroju boho najczęściej stawiają na wianki z szyszek pokryte sztucznym śniegiem. Z kolei fani klasyki sięgną raczej po gałązki naturalne i owoce ostrokrzewu. Na sam koniec warto wieniec udekorować szerszą lub cieńszą wstążką. To nie tylko doskonały pomysł na dekorację DIY, ale także świetny prezent.

Postaw na girlandę, bombki i inne ozdoby DIY

Jeśli kochasz girlandy i marzysz o idealnej kompozycji, możesz taką ozdobę stworzyć samodzielnie. To bardzo prosty projekt! Wystarczy wyposażyć się w girlandę z ciętych lub sztucznych gałązek i odpowiednio udekorować je dodatkami.

Samodzielnie możesz wykonać nawet bombki! Oczywiście w tym celu musisz wyposażyć się w bazowe akcesoria. Mogą to być na przykład bombki styropianowe, szklane lub przezroczyste bombki z plastiku bądź szkła. Jeśli masz zdolności plastyczne z łatwością pomalujesz bombkę w dowolny sposób. Jeśli nie, koniecznie zainteresuj się technikami decoupage. Najprostszym sposobem na bombki DIY jest połączenie przezroczystej bombki i ciekawego dodatku w postaci sztucznego śniegu, piórek, szyszek, gałązek. Po prostu umieść je wewnątrz bombki – to wszystko.

Z łatwością wykonasz także ozdobny lampion świąteczny. Do jego stworzenia możesz wykorzystać gotowe lampiony lub słoiki i inne szklane akcesoria. W środku umieść gałązki, szyszki, ozdoby i światełka na baterie. Całość prezentuje się bardzo urokliwie.

Zaletą dekoracji DIY jest fakt, że możesz wykonać dokładnie to, czego potrzebujesz. Dzięki temu zasłony, żaluzje czy rolety z Winrol komponują się idealnie z wystrojem świątecznym. Wszystko to stworzysz bez szczególnego uszczerbku na finansach.