Rolety kasetowe to osłony okienne, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Nie jest to w zasadzie niczym zaskakującym. Rozwiązanie to jest nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także i estetyczne. Konstrukcja rolet kasetowych jest bardzo prosta. Składają się z materiału, prowadnic bocznych oraz kasety, która zakrywa mechanizm rolety. Dlaczego warto zdecydować się na ten typ rolet?

Najważniejsze zalety rolet kasetowych

Rolety kasetowe można spotkać bardzo często nie tylko w prywatnych domach, ale także w pomieszczeniach biurowych. Oto najważniejsze argumenty, które przemawiają za wyborem tego typu osłon okiennych:

  • rolety kasetowe gwarantują skuteczną ochronę przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem. To bardzo dobre rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie promienie słoneczne mogłyby przeszkadzać w pracy przy komputerze czy podczas oglądania telewizji;

  • rolety chronią naszą prywatność. Można to docenić zwłaszcza w jesiennie i zimowe wieczory, kiedy to wystarczy jedynie opuścić rolety, aby definitywnie odgrodzić się do ciekawskich spojrzeń z zewnątrz;

  • montaż takich rolet nie jest zbyt trudny, a co istotne, nie dochodzi do uszkodzeń w obrębie okna;

  • to stosunkowo tania osłona okienna.

Bezinwazyjny montaż rolet kasetowych

Fakt, że podczas montażu rolet w kasecie nie dochodzi do trwałego uszkodzenia okna, jest w znacznym stopniu odpowiedzialny za popularność tego rozwiązania. Montaż rolet kasetowych trwa kilka minut. Tego rodzaju rolety można zamontować prosto na ramie okiennej. Nie dość, że można zaoszczędzić wiele czasu, to jeszcze nie tracimy gwarancji na okna. To jeszcze nie wszystko. Tego typu rolety można z powodzeniem zastosować także w pomieszczeniach, gdzie z różnych przyczyn niemożliwa jest ingerencja w strukturę ściany.

Rolety kasetowe – praktyczne rozwiązanie dla każdego

Rolety kasetowe to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Obecnie można zdecydować się na model z kasetą z PCV lub aluminium. Oba te materiały mają tę zaletę, że ich utrzymanie w czystości nie nastręcza większych problemów. Warto przy tym zaznaczyć, że taka kaseta chroni także materiał rolety przed kurzem oraz innymi zabrudzeniami. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że zintegrowany z ramą okienną system roletowy zapewnia łatwe otwieranie okna także wtedy, gdy roleta jest opuszczona.

Nie powinniśmy zapominać i o walorach estetycznych rolet kasetowych. To rodzaj praktycznej dekoracji, która będzie świetnie wyglądać w każdym wnętrzu. Ze względu na fakt, że mechanizm rolety jest dobrze ukryty, można je z powodzeniem montować także w klasycznie urządzonych eleganckich wnętrzach. Rolety kasetowe nadają sie do okien różnego typu, zarówno z PCV, jak i drewnianych oraz aluminiowych. W zależności od koloru roleta kasetowa może być neutralnym uzupełnieniem ramy okiennej lub niebanalną dekoracją.

Warto dodać jeszcze, że rolety kasetowe wyposażone są w mechanizm samohamowny. Roletą steruje się przy użyciu łańcuszka, co w praktyce oznacza, że można zasłonić zarówno całe okno, jak i jego część. Materiał rolety zawsze pozostaje napięty, nawet w oknach uchylnych znajduje się po opuszczeniu w pozycji równoległej do szyby okiennej.