Obecnie oferowane rolety tekstylne dostępne są w tak wielu kolorach i wzorach, że z powodzeniem można wykorzystać je nie tylko jako ochronę przed promieniami słońca, ale także jak dekorację wnętrz. Jeśli szukasz rolet tekstylnych, które będą chronić Cię przed oślepiającym promieniami słońca, a jednocześnie pozwolą Ci cieszyć się naturalnym światłem, możesz zdecydować się na rolety z tkanin transparentnych. Z uwagi na fakt, że rolety takie pozwalają na uzyskanie rozświetlonego wnętrza, nie są one najlepszym rozwiązaniem w sypialni. Jednak świetnie pasują do każdego innego wnętrza.

Jakie funkcje mają rolety transparentne?

Wszyscy wiemy doskonale, że rolety transparentne, jak sama nazwa wskazuje, cechują się wysoką przepuszczalnością promieni słonecznych. Osłony okienne wykonane z delikatnych, przejrzystych tkanin są eleganckie, doskonale się prezentują. Z racji tego, że delikatnie filtrują światło, przyczyniają się do powstania z danym pomieszczeniu przyjaznej, miłej atmosfery.

Wysokiej jakości rolety transparentne spełniają następujące funkcje:

  • chronią skutecznie przed promieniowaniem UV;

  • zapewniają prywatność;

  • chronią przed intensywnymi promieniami słonecznymi, zapewniają komfort także osobom pracującym przy komputerze;

  • zapewniają pewną widoczność przez tkaninę;

  • zapobiegają przegrzaniu się pomieszczeń.

Jak widać rolet transparentne to dobre rozwiązanie, jeśli tylko nie potrzebujemy całkowitego zaciemnienia. I do tego mają niezaprzeczalne walory dekoracyjne.

Eleganckie rolety transparentne. Kilka przydatnych informacji

W tej chwili oferowane są rolety transparentne z różnych materiałów. Można zdecydować się na modele z lnu i bawełny, które będą idealnym dopełnieniem wnętrz w stylu skandynawskim. Z drugiej strony jednak także rolety transparentne z poliestru lub poliamidu są dobrym rozwiązaniem. Rolety tego typu wyróżniają się swoją wysoką odpornością na promienie słoneczne, poza tym są bardzo trwałe, nie deformują się przy dłuższym użytkowaniu, rzadko dochodzi do przetarć.

Jeśli nie chcesz w domu całkiem odcinać się od światła słonecznego, rolety transparentne będą dobrym rozwiązaniem. Takie rolety filtrują i rozpraszają promienie słoneczne, przez co możemy cieszyć się delikatnymi półtonami w mieszkaniu. W przypadku rolet transparentnych bardzo ważny jest kolor. Ma on nie tylko walory dekoracyjne, ale także wpływa na natężenie wpadającego do domu światła.

Rolety transparentne. Jaki kolor wybrać?

Dużym zainteresowaniem ciszą się transparentne rolety białe lub pastelowe, ozdobione subtelnymi wzorami. Takie rolety tekstylne delikatnie rozproszą światło, jednocześnie wnętrze w słoneczne dni nadal będzie delikatnie rozświetlone. A może zależy Ci na tym, aby z pomocą rolet trochę ocieplić dane wnętrze? W takim razie zastanów się nad żółtymi lub pomarańczowymi roletami transparentnymi.

Wybierając rolety transparentne, trzeba pamiętać o tym, że w słoneczne dni w pomieszczeniu z roletą będzie panować poświata w danym kolorze. Warto zatem szczególnie dobrze zastanowić się nad wyborem transparentnych osłon okiennych. Im ciemniejsza będzie roleta, tym bardziej będzie zaciemniać pomieszczenie.