Różowe dodatki w wystroju wnętrz budzą sporo kontrowersji. Przede wszystkim chodzi o to, że sam kolor różowy uważany jest za barwę kobiecą lub nawet dziecięcą. Stąd też różowe kanapy, regały czy inne elementy wystroju wnętrz to raczej rzadkość w naszych domach. Tymczasem różowy kolor może być bardzo elegancki, jeśli tylko zostanie zestawiony z innymi, bardziej stonowanymi kolorami. My ze swej strony zachęcamy Was do rozważenia przynajmniej rozwiązania, jakie stanowią różowe zasłony. Mogą one doskonale prezentować się w salonie w stylu prowansalskim i nowoczesnym.

Z czym połączyć różowe zasłony?

Wbrew pozorom różowy kolor pasuje do bardzo wielu innych barw. Dotyczy to zwłaszcza delikatnych zasłon okiennych utrzymanych w odcieniu jasnego różu. Z powodzeniem można jasnoróżowe tekstylia łączyć z dodatkami w innych kolorach. Takie zasłony będą wyglądać świeżo i elegancko na tle białych lub szarych (także ciemnoszarych) ścian. Niebanalny efekt aranżacyjny możesz osiągnąć, zestawiając zasłony i firanki w różnych odcieniach różu. Pastelowy róż firanek będzie doskonale współgrał z zasłonami w kolorze bardziej nasyconym, nawet w charakterystycznym odcieniu fuksji (chociaż to akurat połączenie dla odważnych). Intensywny róż tworzy gustowną parę z odcieniami granatu oraz brązu. Jeśli zatem masz w sypialni granatową lub brązową pościel albo dywan, różowe zasłony będą gustownym uzupełnieniem.

Wprowadź nieco romantyzmu do swojego salonu!

Różowy to kolor, który nie przypadkiem kojarzony jest z szeroko pojętym romantyzmem. Jeśli podobają Ci się romantyczne wnętrza w stylu prowansalskim lub shabby schic, różowe zasłony (w raczej delikatnym odcieniu) będą znakomitym wyborem. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że w obu tych stylach aranżacyjnych kładzie się nacisk na stosowanie naturalnych tkanin. Len, kreton, batyst, bawełna – to materiały, które będą idealnie nadawać się na różowe zasłony w Twoim salonie w stylu prowansalskim. Dobrym rozwiązaniem będą zarówno gładkie tkaniny jak i subtelne wzory kwiatowe. Upięcia, marszczenia, falbany, ozdobne kokardy, koronkowe firanki – tak możesz dodać romantyzmu do każdego wnętrza. Jeśli szukasz zasłon do sypialni, ciekawym rozwiązaniem będą delikatne zwiewne osłony okienne z przejrzystego woalu.

Styl nowoczesny a aranżacje okienne utrzymane w różu

Różowe zasłony to bardzo dobre rozwiązanie także w przypadku nowoczesnych pomieszczeń. Styl nowoczesny charakteryzuje się prostymi, często wręcz minimalistycznymi formami i przewagą jasnych kolorów. Bardzo często w nowoczesnych salonach i sypialniach wykorzystywana jest monochromatyczna kolorystyka. Intensywnie różowe zasłony w oknach mogą przełamać tego typu dość monotonne aranżacje okienne. Białe meble i ściany będą doskonale prezentować się w zestawieniu z wyrazistymi dodatkami. Intensywnie różowe zasłony można zestawić np. z dywanem i ozdobnymi poduszkami w tym samym kolorze – w ten sposób można urozmaicić każde wnętrze. Dobrym rozwiązaniem są tkaniny o jednolitym kolorze, wzory niezbyt pasują do nowoczesnych wnętrz.