Styl hamptons to najlepsza propozycja dla miłośników aranżacji wyważonych gdzieś pomiędzy stylistyką marynarską a luksusową. Dom w stylu hamptons to idealne miejsce do relaksu, odpoczynku i zabawy. Na czym polega fenomen tej stylistyki? Jak zaaranżować dom w stylu hamptons? Sprawdź!

Wnętrze na wzór domów z The Hamptons

The Hamptons to grupa malowniczych wiosek i kurortów, zlokalizowana na półwyspie Long Island. Miejsce to kojarzy się z pięknym wybrzeżem, piaszczystymi plażami, cudowną naturą i… bogactwem. Co ciekawe, budownictwo jest tu zupełnie inne, niż można by się spodziewać. Na próżno szukać w The Hamptons nowoczesnych, przeszkolonych hoteli. Przeciwnie, w miejscu tym króluje styl tradycyjny, czyli klasyka regionu. Nie są to jednak wiejskie domki, ale ogromne wille i ekskluzywne domy wypoczynkowe. Wnętrza domów idealnie oddają specyfikę regionu!

Wnętrze w stylu hamtons, czyli jakie?

Chcąc zaaranżować wnętrze w stylu hamptons warto w pierwszej kolejności skupić się na kolorach i materiałach. Ściany powinna pokrywać idealna monochromatyczna biel. W oknach mogą znaleźć się delikatne, białe zasłony. Często spotykane są także białe żaluzje drewniane lub zewnętrzne rolety antywłamaniowe – oczywiście, białe. Meble, kominek, stoły i wystrój kuchenny powinny być wykonane z naturalnych surowców bądź nawiązywać do takiej stylistyki. Chodzi przede wszystkim o kamień, drewno naturalne i drewno bielone. Meble w kolorze białym powinny stanowić większość wyposażenia.

Meble do salonu w typie hamptons

We wnętrzach w stylu hamptons wszystko wydaje się być delikatnie wygładzone i zaokrąglone, zupełnie jak kamienie gładzone piaskiem. Nie poleca się kanciastych ścianek meblowych czy typowo nowoczesnych zestawów wypoczynkowych. Zestaw wypoczynkowy powinien być utrzymany w odcieniach kości słoniowej i bieli, z akcentami błękitnymi i beżowymi. Często spotykane są ozdobne poduszki, zasłony i inne tekstylia pokryte wymyślnymi, błękitnymi wzorami. Typowe pasy marynarskie są spotykane znacznie rzadziej. Warto pamiętać, że meble powinny zajmować niewielką przestrzeń. To połączenie minimalizmu, przestrzeni i przytulnego, luksusowego centrum prezentuje się świetnie i sprzyja relaksacji.

Wnętrze hamptons – elegancja czy swoboda?

Pomimo, że stylistyka hamptons kojarzy się ze śmietanką Nowego Jorku, wnętrze w tym typie nie musi być luksusowe. W końcu rejony te należą do wypoczynkowych, turystycznych. Natomiast luksus widoczny jest przede wszystkim w jakości wyposażenia. Gdy chodzi o zdobienia, nie powinny być przesadne. Oczywiście, styl hamptons może być zestawiany ze stylistyką glamour. Jednakże, powstała w ten sposób mieszanka w dużej mierze odbiega od oryginału, co ma wpływ na atmosferę i charakter wnętrza.

Aranżacja domu lub mieszkania w stylu hamptons nie musi być kosztowna i trudna. Już dziś zaplanuj wielką przemianę i stwórz własną oazę spokoju w domu, mieszkaniu czy domku letniskowym. Dekoracje okienne, rolety i zasłony stworzymy dla Ciebie w WinRol!