Czy możliwe jest estetyczne połączenie stylistyki industrialnej i glamour? Okazuje się, że tak. Od dobrych kilkudziesięciu lat takie połączenia są stosowane i prezentują się świetnie. Jak wykorzystać te dwa style w jednym pomieszczeniu?

Salon w stylu industrialnym i glamour. Czy to możliwe?

Wystarczy spojrzeć na nowojorskie lofty by zrozumieć, że takie połączenia są jak najbardziej możliwe. Nowojorski loft sam w sobie jest pomieszczeniem industrialnym, lecz wzbogacony o ozdobne dodatki zamienia są w miejsce luksusowe. Nieodłącznym elementem takiego miejsca są ściany wyłożone starą cegłą, wysokie sufity, przeszklenia, szklane drzwi przesuwne z metalową ramą. Można w nich znaleźć nowoczesne dodatki o geometrycznych kształtach, lecz można w nich znaleźć również fotele ze zdobioną ramą, żyrandole, antyki.

Jedynym dodatkiem glamour, który w takim wnętrzu zaprezentuje się źle jest sztukateria, która po prostu nie współgra z surowością ścian. Jednakże, gdy chodzi o dobór mebli wypoczynkowych, oświetlania, ścianek meblowych i ozdób – nie ma ograniczeń. Można wręcz powiedzieć, że zestawy w stylu glamour prezentują się idealnie na tle surowych ścian. Jedno jest pewne – aby stworzyć taką niebanalną aranżację należy wyposażyć się w meble i dodatki o dobranej kolorystyce. Pstrokate dodatki mogą się nie sprawdzić. Taki wybór mógłby być odpowiedni w przypadku wnętrza eklektycznego czy mid-century modern. Stylistyka glamour zobowiązuje do wyboru klasycznych barw. Meble mogą być utrzymane w kolorach kości słoniowej, lecz złote dodatki w formie nici czy ram nie zaszkodzą! Oprócz odcieni écru, kości słoniowej, bieli i złota może pojawić się również czerń.

Gdy chodzi o dywany i parkiety można trochę zaszaleć. Dobrze zaprezentuje się parkiet z naturalnego drewna, również tego egzotycznego! Na nim można umiejscowić dywany w stylu postarzanym. Do najmodniejszych propozycji należą te ze zdobieniami w typie luksusowym lub orientalnym, np. tureckim. Alternatywą są dywaniki w typie eko-futer lub włochacze. W takim wypadku powinny być utrzymane w jasnych kolorach, podobnie jak meble.

Jako dekoracje okienne należy wybierać dostosowane do wysokich, industrialnych okien rolety lub żaluzje. Warto wystrzegać się żaluzji plastikowych – w takim wnętrzu sprawdzi się raczej drewno! Gdy chodzi o rolety, dobrze zaprezentują się modne rolety rzymskie.

Kuchnia w stylu glamour a loftowe wnętrze

W loftowym mieszkaniu można pokusić się również o projekt kuchni glamour. Świetnie zaprezentuje się rozległa kuchnia z jadalnią. W końcu luksus powinien łączyć się z wygodą. W kuchni tego typu warto łączyć materiały industrialne (jak surowe drewno, metal i cegła) z jasnymi, bogato zdobionymi meblami. Stół jadalny stworzony z mocnego, dębowego drewna dobrze współgra z pięknym oświetleniem. Kryształowe żyrandole będą tu jak najbardziej na miejscu. Uzupełnieniem powinny być krzesła z jasnym obiciem i elementami ozdobnymi. Ścianka meblowa w kuchni glamour z reguły jest wykończona kolorami kości słoniowej i écru, podobnie jak ma to miejsce w salonie.

Podsumowując, nie warto bać się ciekawych połączeń. Styl industrialny i glamour są z powodzeniem łączone. Dzięki zastosowaniu takiej aranżacji Twój dom czy mieszkanie zaprezentuje się jak luksusowe wnętrze z topowego magazynu.