Wybierając piękny projekt osłony do okien, warto zwróć uwagę na poziome żaluzje drewniane 50mm.Ten produkt wykonany jest z naturalnych materiałów: sezonowego drewna egzotycznego lub bambusa Żaluzje bambusowe 50mm – Winrol. Dzięki tym osłonom można regulować poziom oświetlenia w pomieszczeniu. Piękny, naturalny rysunek drewna, jego faktura doda komfortu każdemu pomieszczeniu. Poziome żaluzje drewniane z lamelami o szerokości 50 mm zapewniają dodatkową sztywność i trwałość. Każdy element produktu pokryty jest warstwą ochronną przed działaniem promieni słonecznych i wilgoci. Zobacz dostępne kolory na Żaluzje drewniane 50mm z kolekcji Natural – Winrol

 

 

Poziome żaluzje drewniane 50 mm: dekoracja lub główny akcent w Twoim wnętrzu!

 

Żaluzje drewniane 50 mm to ekskluzywny rodzaj ochrony przeciwsłonecznej. Ale jednocześnie idealnie nadaje się do stylowych wnętrz i mebli w stylu ECO. Do nich pasują meble wykonane ze szlachetnego drewna, klasyczny parkiet drewniany i inne elementy wyposażenia, które dobrze podkreślą samopoczucie właścicieli domu. Paleta kolorystyczna lameli waha się od bieli, poprzez szarość do koloru wenge. Dzięki temu pasują do wnętrz klasycznych, skandynawskich oraz urządzonych w stylu industrialnym. Wybierając żaluzje drewniane 50 mm, można zdecydować się na kolekcje zakrywające fakturę drewna, pokryte lakierami nietransparentnymi Żaluzje drewniane 50mm z kolekcji Modern – Winrol, gładkie w jednolitym kolorze. Innym rozwiązaniem są żaluzje pokryte lakierem transparentnym, dzięki czemu uwidocznione jest usłojenie drewna.

 

 

Jak wybrać żaluzje drewniane?

 

Żaluzje drewniane 50 mm stworzone z naturalnego, hipoalergicznego materiału zajmą należne im miejsce w przedszkolu, ozdobią salon, sypialnię, a nawet kuchnię. Z łatwością można dobrać żaluzje, niezależnie od kolorystyki, stylu wnętrza, wielkości i przeznaczenia pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup żaluzji wykonanych na zamówienie, na wymiar. Lamele po specjalnej obróbce stają się odporne na działanie czynników negatywnych (światło słoneczne, zmiany wilgotności, temperatury). Przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd, nie tracą swoich właściwości. Przy odpowiedniej pielęgnacji będą trwać w nieskończoność.

W dzień żaluzje chronią pomieszczenie przed słońcem, wieczorem zasłaniają je przed wścibskimi spojrzeniami. A jednocześnie ozdabiają wnętrze, stają się jego atrakcją, a nawet głównym elementem dekoracyjnym. Żaluzje drewniane 50 mm idealnie przysłaniają okno oraz całą wnękę okienną. Uroku dodają im taśmowe drabinki, które w połączeniu z szerokimi lamelami tworzą efekt stylowych, designerskich drewnianych okiennic. Żaluzje drewniane w tym rozmiarze należy zamontować do ściany lub sufitu, a jest to uzależnione od tego, czy trzeba minąć uchył okna lub parapet, czy też nie.

 

Czym charakteryzują się żaluzje drewniane 50 mm?

 

Żaluzje drewniane 50 mm są niezwykle estetyczne. Cechują się nietuzinkowym wyglądem wizualnym oraz elegancją, która podkreśla zamysł aranżacyjny każdego wnętrza. Produkty na zamówienie wyróżnia bogata paleta kolorystyczna, co pozwala projektantom wnętrz odpowiednio dopasować je do zastanego wystroju danego pomieszczenia. Zarówno żaluzje z drewna egzotycznego jak i z bambusa to czysta ekologia i naturalne piękno wprowadzające dobry nastrój do designerskich aranżacji nie tylko nowoczesnych, ale także loftowych.

Żaluzje bambusowe mają cieńszą strukturę dlatego składają się w dużo mniejszy pakiet niż modele drewniane. Należy zwrócić uwagę na rodzaj sterowania, dostępne są dwa rozwiązania: ręczne i o napędzie elektrycznym. Do sterowania manualnego żaluzji drewniane 50 mm używa się samych sznurów, natomiast w drugim przypadku można wybrać model z pilotem lub przełącznikiem naściennym.

 

Zalety żaluzji drewnianych 50 mm

 

Do produkcji żaluzji drewnianych wykorzystuje się szlachetne odmiany drewna Żaluzje drewniane 50mm z kolekcji Natural – Winrol, które jest dokładnie wysuszone, przeszlifowane i pokryte lakierem przyjaznym dla środowiska. Dzięki obróbce środkami hydrofobowymi stają się odporne na działanie wody, co pozwala im zachować niezmienioną geometrię. Na kolor lameli ma wpływ rodzaj drzewa i jego wiek, a także obecność pewnych impregnatów stosowanych, jako związki ochronne i barwiące. Profile oraz górna maskownica żaluzji drewnianych 50 mm produkowane są z wysokiej klasy egzotycznego drewna, wyposażone są w doskonały mechanizm umożliwiający swobodne podnoszenie, opuszczanie oraz uchylanie lameli.

 

Wykonane z naturalnego drewna wyglądają niepowtarzalnie, upiększają okno, a także posiadają wiele walorów użytkowych:

 

 • Wygodna regulacja światła poprzez obracanie lameli.
 • Wszechstronność. Nadaje się do montażu na oknach w różnych pomieszczeniach, czy to w sypialni, czy w biurze.
 • Łatwość pielęgnacji, która spodoba się wielu użytkownikom. W razie potrzeby kurz i brud można łatwo usunąć miękką szmatką.
 • Drewno pokryte jest specjalnym preparatem, który chroni materiał przed wilgocią i negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego.
 • Żaluzje drewniane nie blakną na słońcu, nie kurczą się i nie ulegają innym odkształceniom.
 • Szerokie lamele konstrukcji umożliwiają zablokowanie całości otworów okiennych.
 • Naturalne kolory pozwolą wybrać opcję, która stworzy w pomieszczeniu przyjemną atmosferę do wypoczynku i pracy.

 

Żaluzje drewniane 50mm do każdego pomieszczenia

 

Żaluzje drewniane 50 mm można zamontować:

 • W pokoju dziecięcym. Zapewni to bezpieczeństwo środowiskowe i zwiększy komfort pokoju.
 • W biurze. Tutaj podkreślą surowość i stworzą biznesowy styl.
 • W salonie. Dodadzą luksusu i wprowadzą do wnętrza odrobinę elegancji.
 • W sypialni. Dadzą spokój i zapewnią przyjemny wypoczynek.

Do wnętrz kuchennych idealnie sprawdzą się żaluzje bambusowe. Podobnie jak drewno, jest to naturalny materiał, który jest lekki i ma piękną fakturę. Są łatwiejsze w pielęgnacji, przyjazne dla środowiska i bardzo trwałe. Żaluzje bambusowe nadają wnętrzom niepowtarzalny styl i naturalną atmosferę.