Na tle różnych osłon służących do ochrony okna przed słońcem, żaluzje drewniane bezinwazyjne cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Głównie ze względu na długotrwałe użytkowanie oraz solidne wykończenie ale nie tylko. Drewniane elementy w pomieszczeniu zawsze odświeżają wnętrze i dodają mu wyrazistości Do produkcji żaluzji używane jest najwyższej jakości drewno lipowe. Kupując żaluzje drewniane warto zwrócić uwagę na sposób ich montażu, pozwoli to zachować gwarancję producenta oraz uniknąć innych problemów. Decydując się modele bezinwazyjne otrzymuje się możliwość zamontowania ich bez uszkadzania struktury ramy okiennej, ściany czy też sufitu.

 

Żaluzje drewniane bezinwazyjne – co to takiego?

Żaluzje drewniane to konstrukcja, która pomaga kontrolować intensywność strumienia świetlnego. Aby nieco zaciemnić pomieszczenie lub odwrotnie, aby światło dzienne wpadało do domu, z wyłączeniem bezpośredniego światła słonecznego, wystarczy wyregulować drewniane lamele żaluzji. Dostępne modele to najczęściej rozmiar: 25 mm i 50 mm. Aluminiowe uchwyty są montowane bezinwazyjnie na górną część okna. Istnieje możliwość dopasowania ich wielkości, uwzględniając wielkość ramy okiennej. Najczęściej w całym zestawie obecny system prowadzenia żyłkowego, który instalowany jest dolnej ramie okna, a opiera się na dwóch żyłkach, których zadaniem jest utrzymywanie żaluzji przy szybie, w czasie otwierania i zamykania okna.

 

Elementy dodatkowe w zestawie z żaluzjami drewnianymi bezinwazyjnymi:

  • Uchwyty przeznaczone do bezinwazyjnego montażu na ramie okiennej.
  • Linki stalowe i zaczepy służące do przytrzymania żaluzji drewnianych
  • Drabinka z dekoracyjną taśmą.
  • Maskownica z boczkami.

 

Zastosowanie poziomych żaluzji drewnianych bezinwazyjnych

Regulacja drewnianych żaluzji poziomych jest dość łatwa, odbywa się to poprzez uruchomienie specjalnej drewnianej lub plastikowej laski lub za pomocą sznurka znajdującego się w ich konstrukcji. Dla większej wygody i komfortu można je wyposażyć w mechanizm elektryczny. Chcąc zobaczyć co dzieje się za oknem, wystarczy całkowicie podnieść lamele do góry. Dzięki temu pozostają one w stałym położeniu i nie zasłaniają widoku z okna.

Klienci widząc w sprzedaży żaluzje drewniane bezinwazyjne zadają pytanie czy warto je zamontować w domu lub biurze? Odpowiedź brzmi – na pewno tak, ponieważ uzyskuje się możliwość zaoszczędzenia miejsca i czasu. Cechują się uniwersalnością i wykorzystaniem ich w dowolnym pomieszczeniu: salonie, sypialni, pokoju dziecinnym czy też w biurze.

Do jakich stylów wprowadzane są żaluzje drewniane bezinwazyjne: do mieszkań urządzanych w stylistyce skandynawskiej bądź minimalistycznej ale nie tylko. Dzięki temu, że drewno jest materiałem kojarzonym z ciepłem i komfortem takie osłony okienne są chętnie wybierane do domów jednorodzinnych. Ponadto wyróżnia je elegancja, przez projektantów wnętrz są uważane za najbardziej ekskluzywne. Posiadając modele bezinwazyjne można sprawnie wykonać odpowiednią regulację światła i nie narażać się na zbytnie nagrzewanie wnętrza domu. To także duża oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba wiercić otworów i sprzątać po montażu.

 

Jakie korzyści dają żaluzje drewniane bezinwazyjne?

Wybierając żaluzje drewniane bezinwazyjne osiąganych jest wiele korzyści takich jak:

  • Nieingerowanie w sufity, ściany, ramy okienne, pozostają nienaruszone.
  • Prosty montaż żaluzji drewnianych oraz ich demontaż.
  • Znacznie ułatwiona aranżacji pomieszczenia oraz zmiana jego designu.
  • Nie ma potrzeby kupowania narzędzi do ich instalowania.
  • Najlepszy sposób na posiadanie żaluzji w nietypowych oknach.

Poza uchwytami istnieje możliwość wykorzystania taśmy klejącej dwustronnej do montażu. Nie jest to jednak uznawane za najlepsze rozwiązanie, ponieważ podczas kontaktu z wilgocią czy zmianą temperatury taśma może wchodzić w reakcję z ramą okienną. Żaluzje drewniane bezinwazyjne występują w bogatej palecie kolorystycznej, dzięki czemu łatwo można poprawić estetykę wnętrza.

 

Produkcja żaluzji drewnianych bezinwazyjnych

Producent innowacyjnej ochrony przed światłem wykorzystuje przeważnie lipę kanadyjską jako surowiec do produkcji drewnianych żaluzji bezinwazyjnych. Drewno to materiał naturalny i w 100% ekologiczny. Dlatego jest tak popularne w produkcji osłon do okien. Użytkownicy otrzymują gwarancję wysokiej jakości produktu, który posiada gładką strukturę, zapewniającą odpowiednią powierzchnię dla lameli żaluzji. Drewno jest bardzo odporne na naprężenia mechaniczne, łatwe w codziennej pielęgnacji, trwałe i przyjazne dla środowiska.

Producent wytwarza żaluzje drewniane bezinwazyjne, ponieważ coraz więcej klientów jest zainteresowanych montażem bez uszkadzania powierzchni i robienia odwiertów. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwań specjaliści rozpoczęli projektowanie takich modeli. Mają zastosowanie nie tylko w mieszkaniach własnościowych, ale także wynajmowanych, w których nie można robić otworów w ścianie czy ramie okiennej. Dlatego jeżeli interesuje kogoś posiadanie żaluzji drewnianych bez wiercenia, powinien wybrać typ bezinwazyjny.

Dzięki dekoracyjnemu wybarwieniu drewna, lamele żaluzji mogą być aktualizowane w razie potrzeby lub gdy zmienia się wnętrze domu. Nie trzeba ich łączyć z zasłonami czy lekkim tiulem. I tak wyglądają bez zarzutu. Dodatkowo doskonale chronią przed słońcem, po zamknięciu nie przepuszczają promieni słonecznych, tworząc całkowite zaciemnienie. Efektem jest harmonijny projekt przeciwsłoneczny, który może stać się główną ozdobą wnętrza. Istnieje możliwość zamówienia opcji o różnych rozmiarach. wybór zależy od wnętrza i życzeń właścicieli domu.