Żaluzje drewniane są konstrukcyjnie zbliżone do klasycznych żaluzji poziomych. Zamiast lameli aluminiowych stosuje się tutaj listwy z naturalnego drewna lub bambusa. Deski poziome – lamele spięte są drabinką sznurkową lub tkaninową taśmą ozdobną. Obecność szerokiego oplotu z tkaniny nadaje żaluzjom drewnianym szczególnego stylu. Materiałem do produkcji lameli są specjalne gatunki drewna – trwałe i jednocześnie lekkie. W fabryce lamele są szlifowane, malowane i suszone oraz pokrywane lakierem ochronnym. Zabieg ten zapobiega przebarwieniom i deformacjom. Kolorystyka takich osłon może być różna i zależy od aranżacji danego wnętrze, koloru ścian, mebli i dodatków.

 

Żaluzje drewniane czarne – do jakich aranżacji pasują?

Czy żaluzje drewniane czarne są odpowiednie do wnętrza urządzonego w stylu galomur? Mimo, że ten styl nie ma konkretnych preferencji kolorystycznych, jednak chcąc odtworzyć jego wspaniały klimat, należy preferować najbardziej czyste i nasycone odcienie: czerń i biel. Żaluzje wykonane z drewna mają lamele o szerokości 25 mm i 50 mm. Wąski, 25 mm często montowany na skrzydle lub ramie okiennej. Szeroki, 50 mm w otworze okiennym, na ścianie lub suficie. Żaluzje steruje się za pomocą drewnianego pręta, podnoszenie za pomocą sznurka. W szerokości 50 mm podnoszenie i obracanie odbywają się za pomocą linki, która znajduje się po lewej i prawej stronie produktu. Czarny kolor żaluzji drewnianych we wnętrzu pozwala na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych. Istnieje wiele nietypowych pomysłów na wykorzystanie tego koloru.

 

Jakie zastosowanie mają żaluzje drewniane czarne?

Żaluzje drewniane czarne mają naprawdę efektowny wygląd do każdego wnętrza. Czarny kolor to klasyka w aranżacji wnętrz. Z tym kolorem wiąże się wiele stereotypów. Wiele osób uważa, że czerń zmniejsza przestrzeń i sprawia, że pomieszczenie jest zbyt ponure. Ale tak nie jest. Jeśli nauczysz się odpowiednio dozować ten kolor, stanie się on doskonałą bazą dla Twojego wnętrza. Przy prawidłowym użyciu czerń może pogłębić pomieszczenie, wymazać postrzępione krawędzie, a nawet powiększyć przestrzeń.

Połączenie bieli i czerni to klasyczny kolor we wnętrzu. Jednak ważne jest przestrzeganie zasad: nie należy używać zbyt małych elementów bieli i czerni, ponieważ takie połączenie szybko zmęczy Twoje oczy. To samo dotyczy zbyt jasnych i kontrastowych tonów, dlatego lepiej wybrać biel z lekkim mlecznym lub lekko szarym odcieniem. Żaluzje drewniane czarne doskonale komponują się z otworami okiennymi w kolorze bieli.

Wielu projektantów uważa, że czerń jest najbardziej eleganckim i głębokim kolorem. Jego dodatek do wnętrza wprowadza atmosferę tajemniczości (wszystko zależy od stylu i kombinacji). Może dodać głębi materiałom, być idealnym tłem do umieszczania dzieł sztuki i jest dość wszechstronny. W przeciwieństwie do wielu innych kolorów, czerń może być stosowana w prawie wszystkich stylach, materiałach i schematach kolorystycznych.

 

Wkomponowanie żaluzji drewnianych czarnych do wnętrza

Żaluzje drewniane czarne we wnętrzach są dość rzadkie. Niewiele osób idzie na takie eksperymenty, obawiając się, że mieszkanie będzie ponure. Ale jeśli umiejętnie wykorzystasz taką ciemną osłonę, możesz stworzyć eleganckie i wyraziste wnętrze. Kolor czarny to achromatyczny, intensywnie pochłaniający światło, pożerający przestrzeń. Oznacza to, że takie żaluzji stłumią promienie słoneczne, sztuczne oświetlenie w pomieszczeniu. Dlatego muszą być harmonijnie wkomponowane we wnętrze, aby uniknąć efektu przygnębienia.

W małym salonie należy zrezygnować z całkowitej czarnej dekoracji okien. Aby przestrzeń była dobrze doświetlona i dodała jej dynamizmu, konieczne jest połączenie czarnych żaluzji drewnianych z tiulem w jasnych kolorach. Ciemne kolory są rzadko używane do dekoracji małych kuchni. Jeśli jednak w pomieszczeniu trzeba nadać kontrastu, można zastosować czarne żaluzje i muślinowe krótkie firanki w kolorze bieli. Taki projekt okna będzie nietrywialny i praktyczny. Uwaga: czarne żaluzje wyróżniają się na tle białej kuchni, tworząc stylowe wnętrze.

Lokale użytkowe charakteryzują się zwięzłym i praktycznym designem. Dlatego lepiej zamontować żaluzje drewniane czarne w nowoczesnym stylu. Nie tylko dodają kontrastu pomieszczeniu, ale także chronią przed jasnym słońcem. Takie filtry światła idealnie nadają się do dekoracji sali konferencyjnej.

 

Czarne żaluzje drewniane o różnych stylach

Mimo pozornie wąskiej palety ciemnych żaluzji drewnianych, są typowe dla wielu stylizacji. Czarne żaluzje ze złotymi, srebrnymi lub białymi dodatkami we wnętrzu są wykorzystywane do tworzenia zarówno efektownych, jak i wyrafinowanych barokowych aranżacji. W połączeniu z ozdobnymi meblami, obfitością szkła i luster sprawiają, że atmosfera staje się bardziej luksusowa.

Achromatyczność czerni przyczynia się do jej aktywnego wykorzystania w stylach minimalistycznych (skandynawski, hi-tech, loft). Ciemne żaluzje pełnią tu rolę akcentów na tle jasnych ścian, podłóg i są podtrzymywane tylko przez nieliczne meble lub dekoracje. Stają się integralną częścią wnętrza w stylu gotyckim. W tym przypadku przy dekorowaniu pokoju głównym celem jest sprawienie, by było ponure. Nie bój się wprowadzać do wnętrza czarnych żaluzje drewnianych, bo są one w stanie tchnąć w nie nowe życie. Można stworzyć ciekawy i stylowy design, który pozostanie w modzie przez wiele lat.

 

Niektóre z ulubionych kombinacji kolorów do wystroju okien w białym pokoju

Otwory okienne to świetny sposób na skupienie się na dowolnej przestrzeni. Instalując żaluzje w kontrastowych kolorach można w naturalny sposób zwrócić uwagę na okno. Na przykład dodanie czarnych żaluzji drewnianych do zwykłej białej ściany stworzy niezaprzeczalny efekt „wow”, który z pewnością zrobi wrażenie! Żaluzje drewniane, to świetny sposób na stworzenie naturalnego kontrastu i uroku kolorów. Świetnie komponują się zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi stylami projektowania i są niezwykle praktyczne.