W dzisiejszych czasach projektanci często wykorzystują żaluzje drewniane przy aranżowaniu nowoczesnych wnętrz salonów. Przyczyną skupiania się na materiałach ekologicznych jest uzyskiwany efekt tzn. wygoda użytkowania i estetyka. Bez względu na wybraną stylistykę salonu można dobrać żaluzje z drewna, ponieważ takie elementy dekoracji okna są nie tylko piękne, ale również praktyczne i przyjazne dla środowiska. Idealnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz jest zastosowanie naturalnych żaluzji drewnianych w pomieszczeniu z meblami również wykonanymi z naturalnego drewna.

Żaluzje drewniane w salonie – jaki zapewniają efekt?

Żaluzje drewniane do salonu na zamówienie to doskonała opcja do dekoracji wnętrz, szczególnie w dobie popularności stylu ekologicznego, dla którego podstawowe znaczenie mają naturalne materiały. Drewno od zawsze przyciągało uwagę i było używane do produkcji mebli i elementów dekoracyjnych. Nadrzędną funkcją żaluzji jest ochrona przed przenikaniem promieni UV, ale teraz zaczęły pełnić także rolę ozdobną. W szczególności żaluzje drewniane tworzą w salonie przyjemną atmosferę odpowiednio dozując dostęp światła słonecznego. Mogą stanowić uzupełnienie pomysłu na projekt zarówno wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Cechy żaluzji drewnianych w salonie

Żaluzje drewniane składają się z lameli o określonej szerokości, spiętych mocną linką, dzięki czemu można je unieść do samej góry, otwierając swobodnie okno.

Do produkcji lameli stosuje się:

 • Buk
 • Klon
 • Korek
 • Bambus
 • Lipę.

Każda lamela jest szlifowana, pokryta masą przeciwpożarową i kilkoma warstwami lakieru. Obecnie nie ma problemu z zamówieniem żaluzji drewnianych do salonu pod konkretny wymiar i w dowolnym kolorze. Wyglądają one solidnie, reprezentacyjnie, doskonale chronią przed jasnym światłem słonecznym i ciekawskimi oczami. Z ich pomocą można zaaranżować okna o dowolnej wielkości, w tym panoramiczne i lukarnowe, a także przeszklone drzwi. Żaluzje drewniane w salonie są dość specyficzne, niosą ze sobą pewne warunki dla zachowania dobrego wyglądu. Przede wszystkim, boją się wilgoci, dlatego muszą być używane w suchych, wentylowanych pomieszczeniach. Ale wystarczy przetrzeć lamele wilgotną ściereczką, użyć specjalnej szczotki do usunięcia kurzu lub odkurzacza.

Do jakich aranżacji salonów pasują żaluzje drewniane?

Doskonałą opcją są żaluzje drewniane w salonie w stylu:

 • Angielskim
 • Włoskim
 • Country
 • Loft.

Można je łączyć z lekkimi przezroczystymi firankami lub zasłonami zaciemniającymi o różnej długości. Żaluzje drewniane z powodzeniem wpasują się w niemal każde wnętrze, ale w salonie wyglądają stylowo i designersko. Doskonale współgrają z meblami i zasłonami wykonanymi z naturalnych materiałów. Dlatego tworząc projekt z wykorzystaniem żaluzji drewnianych, łatwo wymyślić różne ciekawe kombinacje.

Do salonu urządzonego w takim stylu jak:

 • Rustykalny
 • Orientalny
 • Etniczny

żaluzje drewniane wniosą nieco tajemniczej egzotyki. Jakie żaluzje można zainstalować w salonie urządzonym w stylu skandynawskim lub prowansalskim? W tym przypadku wprost idealne będą białe żaluzje drewniane, które wizualnie powiększą pomieszczenie i nadadzą mu ciepła i poczucia komfortu.

Dekoracyjne żaluzje drewniane w salonie

Żaluzje drewniane w salonie to nie tylko ochrona przed dodatkową porcją światła, ale także dekor, który ma ogromny wpływ na odbiór stylistyczny wnętrza, jako całości. Potrafią niejako równoważyć wnętrze: dodają szlachetnej prostoty i wdzięku. Również żaluzje drewniane w salonie mogą harmonijnie wpasować się w różne modernistyczne style: dzięki nim hi-tech i minimalizm nie będą już tak zimne.

We wnętrzu ekologicznym bardzo wyrazistym detalem, który podkreśla jedność z naturą, są poziome żaluzje drewniane. Ponadto mogą oddziaływać wyciszająco ze względu na charakter oświetlenia i oryginalną strukturę drewna. Żaluzje drewniane w salonie wyglądają bardzo szacownie i zmniejszają poziom stresu.

Produkty mogą wzbogacić i ozdobić każdy salon. Szczególnie dobrze prezentują się w klasycznych wnętrzach wyposażonych w meble drewniane lub drewnopodobne. Obecnie istnieje możliwość zamówienia i zakupu żaluzji drewnianych do salonu pasujących do mebli, ponieważ lamele produkowane są w różnych kolorach i odcieniach drewna.

Można wybrać dowolny kolor drewna do salonu:

 • Jasne – brzoza, jesion, klon
 • Różowawe – wiśnia, gruszka, olcha
 • Całkowicie ciemne – wenge, heban.
 • Zawsze popularne są białe żaluzje drewniane.

Obecnie technologia wytwarzania tych produktów pozwala na malowanie ich substancjami, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska i człowieka. Przyjemnie jest oprzeć się o drewniany blat czy chodzić boso po drewnianej podłodze, poczuć ciepło naturalnego drewna, podziwiać niepowtarzalny wzór konstrukcji stworzony przez magiczne czyny natury. Miłośnicy wszystkiego, co naturalne i piękne docenią żaluzje wykonane z naturalnego drewna, dzięki którym salon zabłyśnie nowymi kolorami.

Gdzie kupić żaluzje drewniane do salonu?

Jednym z najważniejszych punktów w przygotowaniu się do zakupu żaluzji drewnianych jest pomiar okna. Wydawać by się mogło, że to prosta czynność, ale tak nie jest. Nie tylko ogólny wygląd okna, ale także całe wnętrze pomieszczenia będzie zależało od tego, jak dokładnie zostaną wykonane pomiary. Podczas tych czynności pod uwagę brane jest również oświetlenie pomieszczenia. Idealną opcją jest zmierzenie okna przez specjalistę. Zazwyczaj taką usługę świadczy firma zajmująca się produkcją, sprzedażą i montażem żaluzji.