Żaluzje drewniane w ofercie firmy Winrol to osłony okienne ze zdecydowanie najwyższej półki. Firma Winrol dostarcza na rynek produkty stworzone z solidnych i niezawodnych materiałów. Klienci mają do wyboru żaluzje drewniane (egzotyczne) oraz bambusowe. W zależności od wybranego rodzaju można je montować do okna, ściany lub sufitu. Duże znaczenie ma to, w jakich pomieszczeniach będą montowane.

Pierwszą propozycją firmy Winrol są żaluzje typu Modern, które pokrywa się lakierami nietransparentnymi. Dzięki temu nie ma problemów z zakryciem faktury drewna. Druga opcja to żaluzje Natural, wykazujące się widocznym usłojeniem drewna oraz utrzymaniem w naturalnych kolorach drewna. Ostatnią z dostępnych możliwości są produkty z kategorii Bambo. W tym przypadku lamele są nieco bardziej wyraziste, a do tego mają podkreśloną fakturę.

Żaluzje drewniane – podstawowe rodzaje

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane – montaż WinRol

Współcześnie projektowane żaluzje drewniane dzielą się na dwa podstawowe rodzaje:

  • 25 mm – podłużne poziomo ustawione lamele o szerokości 25 mm, idealne do bezpośrednio montażu do okna,
  • 50 mm – szerokość 50 mm, najlepsza propozycja w przypadku montażu do ściany lub sufitu.

Firma Winrol posiada oba wymienione produkty, a wpływ na ostateczną decyzję ma oczywiście funkcja, jaką mają spełniać konkretne żaluzje w wersji drewnianej. Żaluzje o szerokości 50 mm pełnią funkcję dekoracyjną, wyróżniają się estetycznym wykonaniem oraz całkowitym przysłonięciem okna i wnęki. To wszystko sprawia, że wysuwają się na pierwszy plan i nie można przejść obok nich obojętnie. Sprawdzą się zwłaszcza w nieco większych pomieszczeniach, np. w pokaźnych salonach.

Jeśli klientom zależy jednak na względach praktycznych, korzystniejszym wyborem mogą się okazać żaluzje o szerokości 25 mm. Fachowcy zamontują je bezpośrednio na ramach okiennych. Nie zajmie im to dużo czasu, a dzięki temu nie będzie trzeba ich za każdym razem podnosić, np. w momencie, gdy domownicy zechcą otworzyć okno balkonowe.

Żaluzje drewniane – dlaczego warto w nie inwestować?

Inwestowanie w żaluzje drewniane ma bardzo głęboki sens, ponieważ są to modele pozwalające utrzymać bliską styczność z otaczającą ludzkość naturą. Warto docenić ich bogate właściwości aranżacyjne. Drewno wprowadza do pomieszczenia odrobinę ciepła, przyrody i rodzinnej atmosfery. Wnętrze w krótkim czasie stanie się przytulne.

Z pomocą drewnianych żaluzji domownicy nie będą mieć żadnych trudności z kontrolowaniem “wpadających” promieni słonecznych. W dowolnym momencie można regulować natężenie światła w konkretnym pomieszczeniu. Firma Winrol posiada w swoich zbiorach żaluzje o zróżnicowanym kolorze, fakturze i strukturze. Warto skupić się na tym, aby kolor i struktura współgrały z innymi elementami wyposażenia oraz wybranym stylem aranżacyjnym. Żaluzje o gładkich lamelach sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych. W tym przypadku warto stawiać na takie kolory, jak:

  • czerń,
  • odcienie szarości,
  • biel (najbardziej neutralny i uniwersalny wybór).

Żaluzje pokryte lakierami nietransparentnymi znajdują uznanie w tradycyjnych aranżacjach. Dzięki nim wnętrze zyska na atrakcyjności oraz zadziwi gości swoim nietuzinkowym stylem.

Ponadto drewniane żaluzje są funkcjonalne, designerskie, trwałe, wyprodukowane z naturalnego surowca i wykazują się wysoką satysfakcjonującą odpornością na szkodliwe działanie wilgoci i zmiennych temperatur (zaleca się wybierać żaluzje z drewna typu abachi).

Żaluzje drewniane – w jakich aranżacjach się sprawdzą?

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane – montaż WinRol

Żaluzje w wersji drewnianej mogą być wykorzystywane praktycznie we wszystkich możliwych wnętrzach. Najczęściej spotyka się je w salonach, jadalniach, sypialniach, pokojach gościnnych oraz dziecięcych.

Drewno idealnie komponuje się ze stylem minimalistycznym oraz designerskim. W razie potrzeby w takie produkty można się wyposażyć we wnętrzach o klasycznej stylistyce. Na uwagę zasługuje ich uniwersalność. Naturalne kolory sprawiają, że drewniane żaluzje świetnie łączą się z deskami podłogowymi. Wystarczy sięgnąć po bogatą ofertę firmy Winrol i wybrać dla siebie najdogodniejszą propozycję.

Żaluzje drewniane – montaż, czyszczenie, mechanizmy

Jeśli chodzi o montaż drewnianych żaluzji nie powinno to być zbyt skomplikowane zadanie. Warto, aby zleceniem zajęli się doświadczeni fachowcy. Żaluzje o szerokości 25 mm montuje się stabilnie do ramy okiennej. To montaż inwazyjny, lecz nie narażający struktury okna. Przy modelach o szerokości 50 mm należy sprawdzić, czy trzeba ominąć parapet lub uchył okna.

Sterowanie żaluzjami jest zależne od indywidualnych preferencji użytkowników. Wybiera się tę stronę, która będzie wygodniejsza, tak aby uniknąć kolizji z:

  • drzwiami balkonowymi,
  • klamką.

Co najważniejsze żaluzje można sterować ręcznie lub też przy pomocy rozwiązań elektrycznych (napędy). Jeśli w grę wchodzą żaluzje o szerokości 25 mm sterowanie odbywa się przy wykorzystaniu pokrętła i sznura. W modelu o szerokości 50 mm wystarczy sam sznur. Żaluzjami drewnianymi o napędzie elektrycznym można sterować nawet z poziomu telefonu komórkowego. Do czyszczenia tego typu żaluzji zaleca się używać piórek do kurzu lub specjalnych odmian miotełek.