Nowoczesne żaluzje plisowane to coraz częściej wybierany rodzaj osłon okiennych, który można z powodzeniem zamontować zarówno w domach prywatnych, jak i w pomieszczeniach biurowych. Plisy wykonane są z wysokiej jakości materiałów tekstylnych, ich głównym zadaniem jest ochrona przed zbędnym nasłonecznieniem. To bynajmniej nie przypadek, że eleganckie żaluzje plisowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Pamiętajmy o tym, że chodzi o rozwiązanie praktyczne, które z powodzeniem może zastąpić zarówno klasyczne żaluzje, jak i typowe rolety. Jak to możliwe?

Żaluzje plisowane, zwane także plisami, to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Tkaninę można bez problemu przesuwać zarówno do dołu, jak i od góry, co pozwala na bardzo skuteczne manewrowanie ilością światła słonecznego wpadającego do danego pomieszczenia. Plisy są łatwe w obsłudze, ich montaż także nie nastręcza większych trudności. A jednocześnie plisy są bardzo dekoracyjne. To tłumaczy, dlaczego ten typ osłon okiennych stale zyskuje na popularności.

Żaluzje plisowane mają duże walory dekoracyjne. Harmonijkowa tkanina wygląda znakomicie w każdym oknie i od razu przyciąga wzrok. Jeśli zdecydujemy się na plisy w jakimś wyraźnym kolorze lub interesującym wzorze, osłony okienne mogą stać się mocnym akcentem dekoracyjnym. Dzięki harmonijkowej budowie plisy mogą z powodzeniem zastąpić także dekoracyjne firany. A skoro mowa już o walorach dekoracyjnych tego rozwiązania, warto podkreślić, że możliwe jest także zamontowanie żaluzji w różnych kolorach na jednym oknie. Tak można osiągnąć naprawdę interesujący efekt aranżacyjny. Do wyboru mamy tak wiele różnych tkanin (różne kolory, różne właściwości), że każdy może skomponować odpowiadające mu rozwiązanie.

Nie da się zaprzeczyć, że nowoczesne żaluzje plisowane maja bardzo wiele zalet. Przede wszystkim plisy można zamontować także i tam, gdzie inne osłony okienne nie zdaja egzaminu. Chociażby w okna dachowych. Plisy to zdecydowanie doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi akurat o skuteczną ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem na poddaszu. Fakt, że z pomocą plis można wygodnie osłonic dowolny fragment okna, także wpływa na to, że rozwiązanie to ma tak wielu zwolenników.

Żaluzje plisowane to uniwersalne rozwiązanie, które ma następujące zalety:

  • możliwe jest dostosowanie stopnia osłony okna do swoich indywidualnych preferencji;

  • żaluzje tego typu mogą przesuwać się zarówno w pionie, jak i poziomie;

  • możliwe jest dobranie praktycznie dowolnego koloru i wzoru tkaniny;

  • oferowane są tkaniny o różnych właściwościach, np. rozpraszające światło, zaciemniające, transparentne, a także antyrefleksyjne;

  • tego typu osłony okienne mogą być stosowane także w oknach o niestandardowym kształcie, np. w oknach owalnych, okrągłych i innych;

  • także i kolorystykę mechanizmu można dostosować do swoich upodobań.

Nowoczesne plisy są wytrzymałe, atrakcyjne dla okna i łatwe w obsłudze. Można zdecydować się zarówno na modele z napędem manualnym, jak i z napędem elektrycznym. Z racji tego, że oferowane są tkaniny w zróżnicowanej strukturze i kolorystyce, można skomponować plisy pasujące idealnie do konkretnego pomieszczenia.