W gorące letnie dni jasne światło słoneczne jest niewygodne dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Przebywając na tarasie, przyjemnie jest wypić kawę w zacienionym miejscu. Czy można zamontować żaluzje drewniane na tarasie? Oczywiście, jeżeli taras jest otwarty, doskonałe będą żaluzje zewnętrzne, a jeżeli jest oszklony można zdecydować się na modele wewnętrzne. Żaluzje drewniane tarasowe pomogą chronić go przed palącymi promieniami i stworzą komfortowe warunki do przyjemnego spędzania czasu.

Praktyczne i dekoracyjne żaluzje drewniane na tarasie

Dekorowanie tarasów żaluzjami z drewna pozwala połączyć wszystkie niezbędne funkcje, a mianowicie: izolować przestrzeń, nadać piękny wygląd, pozwolić powietrzu nie zatrzymywać się i krążyć, a także tworzyć cień. W tym rozwiązaniu znajdzie się wszystko, co jest potrzebne konkretnie do funkcjonalności tarasu. Miłośnicy kultury orientalnej z pewnością docenią bambusowe żaluzje drewniane, te osłony posiadają niezwykłą trwałość. Są one nie tylko klasycznym elementem dekoracji tarasu ale charakteryzują się również praktycznością i oryginalnym designem.

Żaluzje przyjazne dla środowiska wykonane są z naturalnego drewna, co jest ważne dla tych, którzy chcą chronić swój dom przed alergenami powodowanymi przez sztuczne materiały. Bogata kolekcja kolorystyczna detali do wykańczania żaluzji drewnianych na taras pozwala na dobranie pożądanej kolorystyki lameli, co gwarantuje kompatybilność z jego wystrojem. Kolejną zaletą tych żaluzji jest rozproszenie światła.

Żaluzje drewniane na tarasie zapewniają efektywną ochronę przeciwsłoneczną

Wiele domów posiada taras, na którym właściciele oraz ich goście spędzają dużo czasu. Nie chcą, aby coś przeszkadzało im w odpoczynku. Mogą w tym pomóc żaluzje drewniane, które pozwalają regulować stopień oświetlenia, chronią meble przed wypaleniem, dają właścicielom możliwość ukrycia się przed wzrokiem ciekawskich, zapewniają dodatkową ochronę przed hałasem, kurzem, lekkim deszczem.

Subtelne, praktyczne żaluzje drewniane na tarasie dobrze wpasowują się we wnętrze i nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Elementy dekoracyjne, przyciągają uwagę nie tylko swoim położeniem, ale także ciepłym i zachęcającym elementem dekoracyjnym, który dodają do elewacji domu. Żaluzje montowane na zewnątrz wykonane są z praktycznych lameli o specjalnym kącie załamania oraz o prawidłowo ukształtowanym profilu. Pozwala to na dowolne regulowanie ilość wpadającego światła na taras. Jeżeli taras zajmuje on sporą powierzchnię, żaluzje spełnią również funkcje izolacyjne.

Kluczowe cechy żaluzji drewnianych na tarasie

Doskonałą opcją dla lekkiego materiału na żaluzjach o wysokich właściwościach dekoracyjnych jest drewno lub bambus. Żaluzje drewniane i bambusowe są zazwyczaj lubiane przez koneserów naturalnych, przyjaznych środowisku materiałów. Po zamknięciu są zbierane po lewej lub prawej stronie, otwierając otwór. Obecnie można dość tanio zamówić żaluzje drewniane na taras na każdy gust. Producent oferujemy szeroką gamę kolorów, dzięki czemu bez trudu uda się znaleźć odpowiedni design.

Jeśli ktoś planuje udekorować taras domu, aby był wygodniejszy do wypoczynku, może zamówić osłony skrojone na miarę swoich potrzeb. Dzięki temu na tarasie pojawią się piękne, niezawodne, praktyczne żaluzje, które posłużą przez długi czas bez konieczności naprawy czy wymiany. Żaluzje drewniane na tarasie postrzegane są, jako odważne, wyrafinowane i nowoczesne rozwiązanie konstrukcyjne. Jednym z aktualnych trendów w aranżacji takich przestrzeni jest naturalność, dlatego modele drewniane są u szczytu popularności i są bardzo poszukiwane.

Zalety żaluzji drewniane na tarasie

Żaluzje drewniane tarasowe wyróżnia przede wszystkim rodzaj drewna, z którego są wykonane. Najczęściej używane to sezonowe drewno egzotyczne lub bambus. Niezależnie od tego, z jakiego drewna wykonane są lamele, wszystkie są poddawane obróbce specjalnymi preparatami, które czynią je odpornymi na działanie promieni słonecznych oraz zmiany wilgotności i temperatury na tarasie.

Żaluzje drewniane mają szereg zalet, które sprawiają, że są częstym wyborem do dekoracji tarasów:

  • Wszechstronność. Żaluzje drewniane można montować nie tylko na tarasach, ale także na drzwiach lub stosować do podziału na strefy wewnątrz pomieszczeń.
  • Estetyka. Drewniane faktury dodają wnętrzu przytulności.
  • Wykonane z naturalnego materiału, przyjaznego dla środowiska i hipoalergicznego drewna.
  • Odporne na blaknięcie, na ekstremalne temperatury, wysoką wilgotność, wpływy zewnętrzne, odkształcenia.
  • Mają dobrą odporność na zużycie, służą przez długi czas, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji.
  • Niedrogie, mogą być używane w dowolnych przestrzeniach.
  • Mają spektakularny wygląd, nie wymagają dodatkowego wystroju.
  • Mogą być używane na zewnątrz: można je zamontować na poddaszu, na balkonie, na przeszklonej werandzie.

Obserwując efekt, jaki zapewniają, można dostrzec powstawanie refleksów świetlnych, które tworzą na tarasie przyjemny cień. Jednak nie blokując dopływu światła.

Cechy konstrukcyjne żaluzji drewnianych tarasowych

Konstrukcyjnie żaluzje drewniane tarasowe to drewniane lamele z system otwierania i zamykania. Prosty mechanizm takich żaluzji jest trwały i łatwy w obsłudze. Można regulować nie tylko stopień otwarcia lub zamknięcia żaluzji, ale często także kąt obrotu lameli. W ten sposób możliwe jest uzyskanie optymalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Żaluzje drewniane są zawsze ekskluzywne.

Lekkie i wytrzymałe drewno jest starannie szlifowane, a następnie pokrywane lakierem ochronnym i starannie malowane. Podczas produkcji poddawane są specjalnej obróbce antystatycznej, a następnie suszeniu, zapobiega to przebarwieniom i odkształceniom podczas dalszej eksploatacji. Żaluzje drewniane na tarasie wyglądają świetnie zarówno, jako samodzielny element oraz w towarzystwie mebli oraz harmonizują z fasadą budynku. Stanowią również doskonały sposób na zamaskowanie okablowania.