Szukasz łatwego i wygodnego sposobu kontrolowania poziomu oświetlenia w biurze? Chcesz, aby Twoje okna harmonijnie komponowały się z wnętrzem? Rolety pomogą zrealizować każdy pomysł projektowy w Twoim biurze. Wybierając konkretny rodzaj osłon przeciwsłonecznych wszystko powinno być przemyślane i urządzone w odpowiednim stylu, ostatnio powodzeniem cieszy się industrialny wystrój okien biurowych. Rolety i żaluzje można zamontować nie tylko na otworach okiennych, ale także na przeszklonych przegrodach między pokojami, a także na przeszklonych drzwiach.


Czym się kierować wybierając rolety do biura?


Wybierając rolety do biura, zwróć uwagę na następujące kryteria:

  • Kolor i wzór materiału – powinien uzupełniać i podkreślać wnętrze pomieszczenia.
  • Gęstość tkaniny jest ważnym elementem regulującym stopień oświetlenia.
  • Rozmiar okna – im większa powierzchnia okna, tym więcej materiałów będzie potrzebnych i tym droższy będzie koszt produktu.

Rolety poziome lub pionowe produkowane są z różnych materiałów np. drewna, aluminium. Każdy z nich ma swoje zalety, ale do biur coraz częściej kupowane są bardziej ekonomiczne rolety aluminiowe, które są łatwe w czyszczeniu, zabezpieczone przed rdzą, nie blakną i służą bardzo długo. To opłacalny zakup. Faktem jest, że nowoczesne rolety charakteryzują się różnorodnością rozwiązań kolorystycznych i fakturowych, łatwością konserwacji i użytkowania, doskonałą ochroną przeciwsłoneczną i możliwościami dekoracyjnymi. Producent rolet na wymiar jest w stanie zrealizować każde zadanie, w tym połączenie różnych kolorów i kształtów. Z przyjemnością pomoże stworzyć idealną opcję dla Twojego biura.


Jakie rolety do biura?


Klasyczną opcją do biur są oczywiście poziome rolety materiałowe. Nie tylko dobrze regulują dopływ światła, ale także sprawiają, że pomieszczenie jest wygodne do pracy. Bogaty asortyment tkanin oraz akceptowalna relacja ceny do jakości również decydują o popularności tych rolet. Do gabinetów dyrektorskich i sal konferencyjnych doskonale sprawdzają się rolety drewniane lub bambusowe, które podkreślają powagę i elegancję wnętrza, tworząc sprzyjającą atmosferę dzięki materiałom przyjaznym dla środowiska.


Rolety do biura muszą mieć następujące cechy:

  • Dopasowane do stylu biura.
  • Trwałe.
  • Wygodna metoda instalacji, która nie naruszy integralności ściany i sufitu.

Opcja projektowania okien za pomocą rolet pozwoli odświeżyć przestrzeń biurową. Zasłony wyglądają bardzo oryginalnie, ale nie wychodzą poza styl biznesowy. Ważne jest, aby wybrać materiały wysokiej jakości, które nie odkształcą się, nie żółkną, nie psują wyglądu. Zwróć uwagę na cechy pokoju i wybierz standardową metodę montażu. Aby otworzyć przestrzeń, możesz wybrać produkt mocowany do ram okiennej. Jeśli parapety są małe, wystarczy uchwyt ścienny.

Właściwy wybór dekoracji okiennych sprawi, że biuro będzie wyjątkowe i stylowe. Podniesie renomę firmy w oczach pracowników i klientów. Rolety materiałowe można zamontować do sufitu, ściany lub do skrzydła. W zależności od potrzeb lub gustu można wybrać wolnowiszące rolety lub z dodatkowym mocowaniem, dzięki czemu będą doskonale układały się przy uchylonym oknie. Sterowanie roletami biurowymi jest wygodne i może odbywać się za pomocą sznureczka, łańcuszka, napędu elektrycznego lub pilota. Dostępna jest praktyczna opcja przyszybowa w półkasecie instalowana za pomocą wkrętów do listew przyszybowych lub rolety z pełną kaseta do mocowania bezinwazyjnego z wykorzystaniem taśm piankowych.


Rolety poziome do biura


Rolety poziome to klasyka przestrzeni biurowej. Wszechstronne zastosowanie: nadaje się do otworów okiennych i drzwiowych, ścianek działowych. Równomiernie dostosuje intensywność światła. Rolety poziome można zamontować między ramami.


Rolety pionowe


Uniwersalna, praktyczna i niedroga opcja, która sprawdza się w każdej przestrzeni biurowej. Idealne do dużych, szerokich okien biurowych. Rolety są często używane w lokalach użyteczności publicznej ze względu na swoją praktyczność. Kurz i brud nie osadzają się na lamelach pionowych, dzięki czemu są bardzo wygodne. Dobrze pełnią funkcję przegród biurowych, a także maskują wnęki, otwarte półki, szafy. Często używane do dekoracji niestandardowej obudowy.


Rolety drewniane do biura


Rolety wykonane z drewna lub bambusa sprawiają, że każde biuro staje się bardziej komfortowe i przytulne. Osłony łagodzą środowisko pracy swoim wyglądem, zapachem drewna, miękkim interfejsem przesuwanych lameli. Takie filtry światła to idealne rozwiązanie do klasycznego biznesowego wnętrza. Rolety drewniane poziome wyposażone są w lamele o szerokości 25 mm oraz 50 mm, połączone za pomocą drabinki taśmowej bądź sznurkowej.


Rolety dzień-noc


Oryginalna dekoracja do biura z zainstalowaną regulacją ilości strumienia świetlnego. Podwójne płótno wykonane jest w formie naprzemiennych pasów tkanin o różnych fakturach i kolorach. Rolety dzień-noc są często używane, gdy trzeba wypromować wnętrze biura, podkreślając okna.


Podsumowanie


Rolety aluminiowe do biura zyskały szczególną popularność ze względu na to, że dobrze trzymają swój kształt, znacznie przewyższając pod tym względem rolety wykonane z innych materiałów. Rolety materiałowe mogą być zarówno gładkie, jak i wzorzyste, a oferowana różnorodność tkanin pozwoli wybrać najbardziej odpowiednią opcję do biura. Wersja drewniana zapewni stylową aranżację pomieszczeń biurowych, może być wykorzystana do dekoracji okien w sali konferencyjnej. Również rolety dzień-noc podkreślą wystrój biura wprowadzając nowoczesną stylistykę. To eleganckie i praktyczne rozwiązanie dające możliwość dowolnego ustawiania poziomu światła w pomieszczeniu.