Naturalne materiały to rozwiązanie, które od lat niezmiennie cieszy sie dużą popularnością, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Nie ma w tym nic zaskakującego! Pamiętajmy o tym, że materiały naturalne najczęściej są bardzo trwałe, a poza tym wyróżniają się stylowym wyglądem. Jeśli zastanawiasz się właśnie nad tym, jaki materiał nada się na zasłony, wybierz len. Lniane zasłony będą się prezentować doskonale w każdym oknie.

Lniane zasłony – klasyczna elegancja

Dlaczego warto zdecydować się na len w domu? Głównym argumentem, który przemawia za wyborem lnianych zasłon, jest ich niekwestionowana elegancja. Chcesz mieć pewność, że Twoje zasłony nigdy nie wyjdą z mody? W takim razie klasycznie eleganckie zasłony z lnu o jednolitym kolorze będą doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Len będzie pięknym dodatkiem zwłaszcza do dużych drewnianych okien. Warto w tym miejscu podkreślić, że lniane zasłony wpuszczają dużo światła. Nie musisz zatem obawiać się zbyt dużego zaciemniane po ich zaciągnięciu. Zasłony z lnu nawet po latach świetnie wyglądają.

Bardzo ważną zaletą lnu jest fakt, że ten naturalny materiał nie akumuluje drobinek kurzu ani roztoczy. Len wykazuje bardzo dobre właściwości antybakteryjne oraz antystatyczne. Jeśli szukacie zasłon odpowiednich do domu, w którym mieszka alergik, len będzie bardzo dobrym wyborem.

Jak dbać o zasłony z lnu?

Mamy dla Was dobrą wiadomość! Len to materiał, który nie wymaga zbyt skomplikowanej pielęgnacji. Lniane zasłony można bez problemu uprać w pralce, nawet przy dość wysokich temperaturach. Aby tkanina się nie postrzępiła, byłoby jednak lepiej zrezygnować z wirowania. Zaraz po praniu zasłony z lnu powinno się równo rozwiesić – to bardzo ważne, ponieważ właściwe rozwieszenie zasłon zminimalizuje liczbę zagnieceń na nich. Faktem jest, że gniotliwość lnu to jedna z głównych wad tego materiału. Jednak i ten problem można łatwo rozwiązać. Najlepiej byłoby uprasować zasłony, kiedy są jeszcze nieco wilgotne.

Zasłony z lnu – świetna dekoracja okna

Lniane zasłony to częsty wybór osób, które preferują przyjazne środowisku materiały. Jednak za wyborem lnu przemawia także fakt, że doskonale komponują się z wnętrzami utrzymanymi w modnych obecnie stylach: skandynawskim oraz minimalistycznym. Tradycyjny prosty krój lnianych zasłon będzie eleganckim dopełnieniem jasnych ścian. Naturalny len wygląda znakomicie we wszystkich wnętrzach, w których zastosowano drewniane dodatki.

Lniane zasłony będą odpowiednim dodatkiem także do wnętrz w stylu kolonialnym. Lekkie zasłony z lnu to idealne uzupełnienie egzotycznych bibelotów czy ciemnych mebli z palisandru. Len doda lekkości stylowi kolonialnemu, jednocześnie jest na tyle neutralny, że będzie się znakomicie prezentował w każdym w zasadzie wnętrzu.

Masz klasycznie urządzony salon? Klasyczne lniane zasłony będą dobrym wyborem także w tym przypadku. Dość często salon, jako reprezentacyjny pokój w domu, urządzony jest w wyszukany sposób, z wykorzystaniem ozdobnych dodatków, np. żyrandoli, luster i obrazów w dekoracyjnych ramach. Proste lniane zasłony nieco stonują przepych takich aranżacji i jednocześnie sprawią, że całe wnętrze będzie wyglądać bardziej harmonijnie.