Nie sposób zaprzeczyć, że eleganckie żaluzje z drewna cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem na rynku. Są one nie tylko bardzo praktyczne, ale także świetnie się prezentują. Drewniane żaluzje mogą by naprawdę niebanalną dekoracją okienną, która doda charakteru każdemu wnętrzu. Swoją niebanalną estetykę żaluzje tego typu zawdzięczają wykorzystaniu do ich produkcji bambusa albo sezonowego drewna egzotycznego. Dlaczego żaluzje drewniane to dobre rozwiązanie?

Dobrym argumentem za żaluzjami z drewna jest fakt, że gwarantują one bardzo dobre zaciemnienie. Pomiędzy ich lamelami zwykle nie ma prześwitów, zatem jest to rozwiązanie bardzo przydatne np. w pomieszczeniach, gdzie pracuje się przy komputerze. Z drugiej strony takie żaluzje to także znakomite rozwiązanie, kiedy chcemy się lepiej chronić przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Ze względu na to, że lamele są dość grube, nie dochodzi do przegrzania sie pomieszczenia.

Drewno to ciągle jeden z najczęściej wybieranych materiałów, gdy chodzi o estetyczne i przy tym eleganckie wykończenie wnętrz. Podobnie jest również w przypadku żaluzji z drewna, które uważane są za rozwiązanie uniwersalne. Faktycznie żaluzje tego typu można z powodzeniem dopasować do każdego wnętrza. A to z tego względu, że można się zdecydować na żaluzje w różnej kolorystyce, o lamelach pasujących do wybranego stylu aranżacji. Jak nietrudno się domyślić, największym zainteresowaniem na rynku cieszą się żaluzje w naturalnej kolorystyce drewna. Popularne są także żaluzje białe, idealne do mieszkań w stylu skandynawskim albo prowansalskim.

Niepodważalną zaletą żaluzji z drewna jest ich ponadczasowość. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zamierzają wymieniać osłon okiennych, gdy tylko pojawi sie nowa moda. W przypadku drewnianych żaluzji nie musimy martwić tym, że po paru latach od ich montażu staną się niemodne – jak pokazuje historia, drewno należy do tych materiałów, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Także w aranżacji wnętrz.

Bardzo ważnym argumentem za zakupem żaluzji z drewna jest ich wytrzymałość. To osłony okienne, które można bez przeszkód użytkować całymi latami. Zwłaszcza, jeśli postawimy na żaluzje wykonane z wysokiej jakości drewna. W takim przypadku nie musimy martwić się, że ich mechanizm zawiedzie. W tym miejscu warto podkreślić, że w większości przypadków lamele z drewna zabezpiecza się za pomocą nowoczesnych impregnatów ochronnych. Możliwe jest także pokrycie lameli laminatami, które dodają im połysku. Jakby tego było mało, utrzymanie w czystości żaluzji z drewna naprawdę nie jest zbyt trudne. Kurz z powierzchni lameli można bardzo łatwo usunąć za pomocą miękkiej, zwilżonej szmatki.

Warto dodać jeszcze, że żaluzje drewniane mogą być wyposażone w różne mechanizmy sterowania. Tradycyjnie roletami takimi można sterować za pomocą pokręteł i sznura albo samego sznura. W przypadku modeli o większych gabarytach można także zdecydować się na nowoczesny elektryczny mechanizm sterowania roletami, który pozwoli na szybkie i raczej bezproblemowe podniesienie wszystkich lameli.