Żaluzje drewniane mogą stać się wyraźnym akcentem każdego wnętrza, które znajduje się w domu, mieszkaniu, biurze. Nadają one pomieszczeniu wyrafinowania i szlachetności. Niewątpliwie taki element dekoracji okien będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zasłon i firan. Żaluzje drewniane szerokie wykonane są z doskonałej jakości surowców, czyli z najtrwalszego gatunku drewna, który jest materiałem przyjaznym dla środowiska. Lamele o szerokości 50 milimetrów poddawane są dokładnej i wysokiej jakości obróbce. Polega to, na tym, że każdy detal jest najpierw polerowany, a dopiero potem lakierowany. Zabieg ten pozwala uchronić żaluzje drewniane przed blaknięciem pod wpływem aktywnego światła słonecznego. Dzięki temu, że każda lamela pokryta jest lakierem bezbarwnym lub kolorowym, zachowany zostaje naturalny rysunek włókna drzewnego, który jest estetycznie doskonały.

 

Żaluzje drewniane szerokie – dlaczego warto?

Żaluzje drewniane szerokie doskonale regulują przenikanie strumienia świetlnego. Oferowana jest szeroka gamę kolorów oraz przystępne ceny na żaluzje drewniane o szerokości lameli 50 milimetrów. Prezentowana kolekcja obejmuje kilkanaście wersji. Dzięki temu można wybrać właśnie taki odcień, który jak najbardziej harmonijnie i efektywnie wpasuje się w Twoje wnętrze oraz będzie odpowiadał stylistycznej aranżacji, zapewniając tym samym niezbędną funkcjonalność. Specyfika żaluzji drewnianych o szerokości 50 milimetrów pozwala na ich stosowanie w szerokich otworach, ponieważ osiąga się to dzięki funkcji konstrukcyjnej. Gzyms zamykany jest ryflowaniem dla nadania konstrukcji całościowego wyglądu. Żaluzje wyposażone są w laskę wykonaną z naturalnego drewna, dopasowaną do koloru lameli. Dodatkowo uzupełniane są drabinką lub oplotem dopasowanym do koloru produktu.

 

Żaluzje drewniane szerokie – 50 mm

Żaluzje drewniane szerokie od dawna stanowią uniwersalną ochronę domu przed aktywnym słońcem. Oprócz znanych nam analogów aluminiowych na szczególną uwagę zasługują modele drewniane. Dzięki naturalnym kolorom i fakturom drewno słusznie zajmuje główne miejsce w wystroju i wyposażeniu domu. Wykonane są z niego ścianki działowe, meble i elementy dekoracyjne. Żaluzje 50 mm wykonane z naturalnego drewna mogą stać się głównym dekorem okna lub uzupełnić wnętrze przestrzeni. Różnorodność kolorów i faktur drewna pozwala wybrać przytulne modele do domu, bardziej surowe do przestrzeni biurowej oraz oryginalne kompozycje do restauracji i kawiarni.

 

Drewniane żaluzje poziome szerokie: dekoracja lub główny akcent

Żaluzje drewniane szerokie to dość kosztowny rodzaj ochrony przeciwsłonecznej. Ale jednocześnie idealnie nadaje się do ekskluzywnych wnętrz i mebli w stylu ekologicznym. Do nich pasują meble wykonane ze szlachetnego drewna, klasyczny parkiet drewniany i inne elementy wyposażenia, które dobrze podkreślą samopoczucie właścicieli domu. Ważne jest również, aby produkty z naturalnego drewna były przyjazne dla środowiska i pasowały do każdego pomieszczenia. Paleta kolorów lameli waha się od białego do wenge (prawie czarne drewno). Dlatego często ich kolor dobierany jest do odcienia mebli w pomieszczeniu.

 

Żaluzje drewniane szerokie można zamontować:

  • W pokoju dziecięcym. Zapewni to Twoim dzieciom bezpieczeństwo środowiskowe i doda komfortu w pokoju.
  • W biurze. Tutaj podkreślają surowość i tworzą styl biznesowy.
  • W salonie. Dodadzą luksusu i wprowadzą do wnętrza odrobinę elegancji.
  • W sypialni. Dają spokój i pogodę ducha.

Do wnętrz kuchennych idealnie sprawdzą się żaluzje bambusowe. Podobnie jak drewno, jest to naturalny materiał, który jest lekki i ma piękną fakturę. Są łatwiejsze w utrzymaniu, przyjazne dla środowiska i bardzo trwałe. Żaluzje bambusowe nadają wnętrzom niepowtarzalny styl i naturalną atmosferę.

 

Zalety żaluzji drewnianych szerokich 50 mm – to dobry wybór

Jeśli porównamy żaluzje wykonane z naturalnego drewna z aluminium, to różnią się one szeregiem zalet:

  • Przyjazne dla środowiska.
  • Różnorodność faktur i odcieni pozwala dobrać produkty do koloru mebli.
  • Mogą być stosowane nie tylko jako ochrona i dekoracja okien, ale również nadają się do dekoracji drzwi i nisz.
  • Dobrze komponują się z tradycyjnymi zasłonami w klasycznym stylu.

Jeśli chodzi o sterowanie, można je umieścić z prawej lub lewej strony, w zależności od umiejscowienia okna i łatwości obsługi. Układ może być również dwojakiego rodzaju. Pierwszy to sznurek, a drugi to drabina wstążkowa. Ta ostatnia jest w stanie stworzyć niepowtarzalny design i pozwala wybrać kolor, który będzie kontrastował z kolorem lameli. Dodatkowo nadaje produktom wytrzymałość. Wybierając żaluzje drewniane szerokie należy wziąć pod uwagę ich rodzaj.

Żaluzje drewniane szerokie 50 mm mocowane są do ściany bądź do sufitu. Ich aluminiowy system górny posiada formę ceownika z otworem nastawionym ku górze. Producent właśnie w tym miejscu instaluje mechanizmy i zasłania drewnianą listwą. Klienci mogą wybrać sterowanie elektroniczne z przełącznikiem lub pilotem. Warto zamówić żaluzje drewniane szerokie i realizować odważne pomysły na aranżację wnętrz. Przeznaczone są do zasłaniania dużych otworów okiennych.