Żaluzje drewniane białe to ponadczasowa wersja dekoracji okiennej, która gwarantuje dopasowanie do wystroju praktycznie każdego pomieszczenia gdzie w połączeniu z zasłonami może zastepować nawet firany. Kolor ten jest na tyle praktyczny i uniwersalny, że ozdobi każde okno lepiej niż jakikolwiek inny produkt osłonowy. Białe żaluzje drewniane mogą być stosowane w każdym stylu wnętrz – nowoczesnym, klasycznym, high-tech, prowansalskim czy ekologicznym i wszelkich innych.Takie osłony okienne pomogą dodatkwo stworzyć skuteczną ochronę przed słońcem i przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Chcesz takie żaluzje w swoim domu? Wejdź na Żaluzja drewniana Modern 50mm – Winrol

 

 

Żaluzje drewniane białe – doskonały wybór do każdego wnętrza

 

Żaluzje drewniane białe to atrakcyjne i praktyczne rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. Lamele są całkowicie lub częściowo zamknięte, aby kontrolować przepływ przenikającego światła słonecznego. Zastosowany materiał przewyższa wiele analogów pod względem trwałości, a także odporności na zużycie, wilgoć i zabrudzenia. Kolor biały harmonijnie komponuje się z dowolną kolorystyką pomieszczenia, dzięki czemu te osłony są uniwersalne. Ich dużą zaletą jest brak efektu blaknięcia, na którą biel jest odporna po kontakcie z promieniowaniem UV. Białe żaluzje wywołują uczucie nieskończoności i czystości, dają harmonię i spokój. We wnętrzu biel optycznie powiększa obszar i łączy się z prawie wszystkimi odcieniami. Biały kolor zapewnia równowagę świata wewnętrznego i zewnętrznego, jest podstawą każdego wnętrza. Biel nie ryzykuje wyjścia z mody, jest kolorem ponadczasowym. Białe żaluzje drewniane doskonale odbijają promienie UV, co jest bardzo ważną cechą w przypadku wychłodzenia wnętrza. Jeśli zależy Ci na wysokogatunkowym drewnie użytym do produkcji żaluzji drewnianych zapraszamy na Żaluzja drewniana Natural 50mm – Winrol

 

 

Zastosowanie żaluzji białych drewnianych w aranżacji wnętrz

 

Jeśli chodzi o wybór kolorów Żaluzje 50mm – Winrol, trzeba wziąć pod uwagę kolor okien lub styl domu. Oczywiście najbezpieczniej jest dopasować kolor żaluzji drewnianych do koloru ramy okiennej. Rozbudowana paleta kolorów pozwoli dobrać najbardziej zbliżony do nich odcień. Białe żaluzje bardzo dobrze komponują się z białą stolarką okienną. Inną opcją jest połączenie elementów dekoracyjnych i dostosowanie ich do odcienia mebli lub ścian. W takim przypadku oryginalny kolor drewna uda się łączyć z pięknymi białymi żaluzjami drewnianymi osiągając ciekawy efekt aranżacyjny. Trzeba pamiętać, że przy wyborze barwy żaluzji bardzo istotna jest także wielkość pomieszczeń. Jasne barwy, takie jak odcienie bieli czy jasnej szarości, dają poczucie przestronności odbijając od nich światło słoneczne, optycznie powiększając pomieszczenie.

 

Zalety białych żaluzji drewnianych:

 

 • Doskonale chronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi
 • Chronią przedmioty i zasłony przed blaknięciem
 • Nie nagrzewają się
 • Mało widać na nich kurzu
 • Obniżają temperaturę w pomieszczeniu latem
 • Przyjazne dla środowiska – nie emitują substancji toksycznych i nie powodują alergii
 • Łatwe w pielęgnacji
 • Nadają pomieszczeniu solidności i szlachetności
 • Pasują do stylu klasycznego i nowoczesnego, prowansalskiego i skandynawskiego, high-tech i ekologicznego.

   

  Najlepszym sposobem na zakup odpowiednich osłon okiennych jest dopasowanie ich do koloru oraz materiału stolarki okiennej. Od dawna kolor biały jest najczęściej wybierany do wykończenia otworów okiennych, natomiast drewno jest ulubionym materiałem większości ludzi. Z tego powodu decyzja o zakupie żaluzji białych drewnianych jest jak najbardziej odpowiednia.

   

Białe żaluzje oddają charakter wielu stylów

 

W drewnie jest coś wyjątkowego, dosłownie i w przenośni. Nie znajdzie się dwóch identycznych sztuk. Jako materiał naturalny ma zdolność tworzenia niepowtarzalnego nastroju we wnętrzach i dostosowania do różnych stylów architektonicznych. Może to jest sekret jego wiecznej młodości, że konsekwentnie jest w modzie, jeśli chodzi o projekty wnętrzarskie. Białe żaluzje z drewna obecne są w aranżacji wnętrz od dawna, ale ich wielkie powodzenie to nieustająca moda na styl skandynawski czy nowoczesny. Drewno ma jeszcze jedną ważną cechę – potrafi zaakcentować charakter wnętrz mieszających style. Oryginalne jest mieszanie stylów: skandynawskiego z boho, w których doskonale odnajdują się żaluzje drewniane białe.

Ponadczasowa moda na drewno wpływa również na modę na żaluzje drewniane. Dbanie o bezpieczeństwo okien to jeden z kluczowych elementów kreowania charakteru domu. Dlatego białe żaluzje są zawsze w harmonii stylistycznej i kolorystycznej z całością. Nie przeciążenie, ale harmonijne uzupełnienie. Żaluzje białe drewniane świetnie prezentują się w pomieszczeniach mieszkalnych, a także doskonale wpasują się we wnętrze biura, tarasu, sali bilardowej itp. Ich ogromną zaletą jest to, że zawsze można je dopasować do koloru i faktury innych drewnianych elementów pomieszczenia – mebli, parkietu, okładzin ściennych. Drewniane żaluzje w odcieniach bieli świetnie prezentują się w tych stylach wnętrz, które mają na celu wykorzystanie naturalnych materiałów – klasycznych, ekologicznych, retro.