fbpx

Żaluzje Drewniane

Żaluzje drewniane w ofercie firmy WinRol Wrocław

Żaluzje drewniane są coraz częściej wybieranymi osłonami okiennymi. Połączenie funkcjonalności z eleganckim wyglądem podkreśli charakter stylowych i klasycznych wnętrz ale również tych bardziej charakterystycznych jak np. wnętrz industrialnych.
Wykonane są z sezonowego drewna egzotycznego lub bambusa.

Żaluzje drewniane oraz bambusowe 25mm i 50mm

Żaluzje drewniane składają się z podłużnych poziomo ustawionych lameli o szerokości 25 mm oraz 50 mm połączonych ze sobą za pomocą drabinki sznurkowej lub taśmowej. Jedną z ich głównych zalet jest możliwość dostosowanie ilości wpadającego światła do danego pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej prywatności. Za pomocą pokrętła lub sznura regulujemy stopień ułożenia lameli w naszym mieszkaniu.Możemy mocować je bezpośrednio do okna – żaluzja drewniana lub bambusowa 25mm oraz ściany lub sufitu – żaluzja drewniana lub bambusowa 50mm. Górny system żaluzji wykonany jest z aluminium w kształcie ceownika z otworem skierowanym ku górze. Schowane są w nim wszystkie mechanizmy a całość zamaskowana jest listwą drewnianą. W przypadku zastosowania żaluzji o dużych wymiarach istnieje możliwość zastosowania sterowania elektronicznego, które obsługiwać będziemy przełącznikiem naściennym lub pilotem.

Bogata kolorystyka żaluzji drewnianych i bambusowych pozwoli wybrać ten odpowiedni kolor nawet najbardziej wymagającym klientom szukających nietypowych rozwiązań. Każda z lameli zabezpieczona jest lakierem ochronnym jednak ze względów estetycznych zaleca się cotygodniowe oczyszczanie lamelek z drobnych osadów. 

Poradniki wideo

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jakie żaluzje będą lepsze 25mm czy 50mm?

Wybór odpowiednich żaluzji uzależniony jest od funkcji, jaką mają spełniać. Jeśli szukamy osłon typowo dekoracyjnych, mających być istotnym elementem wystroju wnętrza, warto wybrać żaluzje drewniane 50mm. Żaluzje te całkowicie przysłaniają nie tylko samo okno, ale całą wnękę okienną. To sprawia, że wysuwają się wizualnie we wnętrzu na pierwszy plan. Ich walory dekoracyjne podkreślają dodatkowo taśmowe drabinki, których połączenie z szerokimi lamelami żaluzji tworzy efekt stylowych, drewnianych okiennic. Jeżeli jednak od estetycznych istotniejsze są dla nas względy praktyczne, to powinniśmy rozważyć wybór żaluzji drewnianych 25mm. Są one montowane bezpośrednio na ramie okiennej, dzięki czemu nie trzeba ich, tak jak żaluzji 50mm, każdorazowo podnosić, gdy zamierzamy otworzyć okno czy też drzwi balkonowe. Są przez to zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze. Niestety, pod względem estetycznym nie dorównują żaluzjom 50mm, choć niekoniecznie musi być to regułą we wszystkich aranżacjach, np. industrialnych czy minimalistycznych.

Jaki kolor żaluzji warto wybrać?

Wybierając kolor żaluzji drewnianych, ich fakturę i teksturę, musimy pamiętać, że wszystkie elementy wystroju wnętrza powinny tworzyć spójną całość. Dlatego żaluzje pokryte lakierami transparentnymi, eksponującymi strukturę drewna, zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w aranżacjach tradycyjnych, dodając pomieszczeniom wyjątkowości i stylu. Oczywiście kolor i struktura drewna żaluzji musi współgrać z innymi drewnianymi elementami wystroju, jakich zazwyczaj we wnętrzach tradycyjnych jest wiele. Z kolei żaluzje o lamelach gładkich, malowanych farbami nietransparentnymi (kryjącymi), adresowane są bardziej do wnętrz nowoczesnych. Dzięki bardziej surowemu, minimalistycznemu wyglądowi lepiej współgrają z nowoczesnym wyposażeniem pomieszczeń. Tu z kolorów polecane są czerń, różne odcienie szarości i przede wszystkim biel, która jest kolorem najbardziej neutralnym i pasuje do większości pomieszczeń. Oczywiście nie są to sztywne reguły rządzące wyborem żaluzji. Np. w nowoczesnych aranżacjach, jednak z nutą postmodernizmu, który dopuszcza mieszanie się stylów i epok, najlepszym wyborem mogą okazać się żaluzje z wręcz surowego drewna. Liczy się pomysł i smak!

Jakich mechanizmów używamy do żaluzji?

Dostępne są zarówno żaluzje sterowane ręcznie, jak i żaluzje o napędzie elektrycznym. W przypadku żaluzji drewnianych 25mm sterowanie manualne odbywa się za pomocą pokrętła i sznura do żaluzji, zaś żaluzji 50mm tylko samego sznura. W przypadku żaluzji o napędzie elektrycznym do wyboru są modele sterowane przełącznikiem naściennym, pilotem a nawet smartfonem.

Czy warto wybrać boczne prowadzenie do żaluzji 25mm?

Boczne prowadzenie żyłkowe to rozwiązanie dedykowane do zdecydowanej większości okien i drzwi balkonowych. Zapobiega ono odstawaniu żaluzji od okna. Umożliwia również pełne wykorzystanie parapetu, z którego opuszczana bądź podnoszona żaluzja na pewno nic nie strąci. Z kolei na drzwiach balkonowych dzięki temu rozwiązaniu unikamy efektu „odrzucenia żaluzji” przy otwieraniu okien.

Jak czyścić żaluzje?

Do czyszczenia żaluzji rekomendujemy miotełki lub piórka do kurzu. Systematyczne czyszczenie żaluzji na „sucho” gwarantuje ich piękny wygląd przez długie lata. Bardziej wymagającym użytkownikom polecamy woski do drewna. Wymagają one zdecydowanie większego nakładu pracy, jednak ich stosowanie zapewnia znakomity, nieosiągalny dla miotełek i piórek efekt.

Co dają nam żaluzje?

Wybierając żaluzje drewniane zyskujemy wyjątkowo dekoracyjną osłonę okna, zapewniającą nam zarówno prywatność, jak i pełen komfort wzrokowy w miejscach o dużym nasłonecznieniu. Żaluzje chronią też pomieszczenia podczas upałów przed nadmiernym nagrzewaniem. Dodatkową zaletą żaluzji drewnianych jest to, że chcąc spojrzeć przez okno nie musimy ich podnosić. Wystarczy odpowiednie ustawienie kąta nachylenia lameli.

Kiedy warto zastosować drabinkę taśmową do żaluzji 50mm?

Drabinkę taśmową rekomendujemy do żaluzji drewnianych 50mm, szczególnie do tych o niestandardowych, dużych wymiarach. Drabinka taśmowa wydatnie wzmacnia konstrukcję żaluzji i przedłuża ich żywotność. Stanowi też dodatkowy element dekoracyjny, dodający żaluzjom stylu i elegancji.

Jaki pakiet zajmują żaluzje po podniesieniu do góry?

Przyjmujemy, że pakiet żaluzji drewnianych 50mm zajmuje 8cm plus 1cm na każde 10cm wysokości żaluzji. Np. żaluzja 50mm o wysokości 200cm będzie mieć pakiet o średnicy 28cm. W przypadku żaluzji drewnianych 25mm podobnie, z tym, że średnica początkowa to 4cm, a doliczamy po 1,6cm na każde 10cm wysokości, czyli, przykładowo, żaluzja drewniana 25mm o wysokości 200cm będzie mieć pakiet o średnicy 36cm.

Ile ważą żaluzje?

Waga żaluzji drewnianych wynosi ok. 2,5 kg na każdy metr kwadratowy ich powierzchni.

Jakie są dostępne gatunki żaluzji?

Nasza oferta obejmuje trzy kolekcje żaluzji drewnianych. Pierwsza z nich to żaluzje Modern, pokryte lakierami nietransparentnymi, zakrywającymi fakturę drewna. Lamele żaluzji Modern są przez to gładkie i posiadają jednolity kolor. Żaluzje z pozostałych dwóch kolekcji, Natural i Bambo, dzięki zastosowanym lakierom transparentnym, mają widoczne usłojenie drewna użytego do ich wykonania. Żaluzje z kolekcji Natural utrzymane są w naturalnych kolorach drewna, zaś kolekcja Bambo posiada lamele w kolorach bardziej wyrazistych, z wyraźnie podkreśloną fakturą i teksturą drewna.

Po której stronie zrobić sterowanie żaluzją?

Wybór strony, po której zostanie umieszczone sterowanie żaluzjami to przede wszystkim kwestia naszej wygody. Wybieramy tę stronę, do której będzie łatwiejszy dostęp. Jeśli jest wygodny dostęp z każdej ze stron, to warto umieścić mechanizm sterujący po stronie zawiasów. Unikniemy w ten sposób kolizji z klamką okna czy też drzwi balkonowych.

Jak zamontować żaluzje?

Żaluzje drewniane 25mm montujemy zawsze w sposób stabilny do ramy okiennej. Jest to montaż inwazyjny, jednak całkowicie zgodny z normami montażowymi, nienaruszający gwarancji okna. Żaluzje drewniane 50mm montujemy do ściany lub sufitu, w zależności od tego, czy musimy minąć uchył okna lub parapet, czy też nie.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Umów się na spotkanie z naszym doradcą.

WinRol


NIP: 8982119415
Regon: 022023461

Wzorowy

Fachowiec

Salon firmowy

Al. gen. Józefa Hallera 78/2a
53-324 Wrocław

Poniedziałek - Piątek
11:00–17:00

biuro@winrol.pl

515 776 042

COPYRIGHT BY WINROL Ⓒ 2021 | REALIZACJA: MEDIA CLICK