Żaluzje drewniane poziome i pionowe mogą odmienić nawet bardzo zwyczajne wnętrze i stworzyć w nim niepowtarzalny klimat i przytulność o czysto orientalnym posmaku. Doskonale chronią przestrzeń wewnętrzną przed ciekawskimi spojrzeniami i jasnym światłem słonecznym, ale w żaden sposób nie uniemożliwiają swobodnego przenikania świeżego powietrza z ulicy do wnętrza. Żaluzje drewniane pozwalają obserwować wszystko, co dzieje się na zewnątrz i regulować stopień oświetlenia wewnątrz. Dostępne są żaluzje drewniane wewnętrzne oraz żaluzje drewniane zewnętrzne, każdy rodzaj spełnia swoje przeznaczenie.

Żaluzje drewniane – sposób uzyskania efektu dekoracyjnego

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane – montaż WinRol

Wysokiej jakości drewno, nie jest poddawane obróbce środkami chemicznymi, które mogą szkodzić zdrowiu ludzi i zwierząt, nie zawierają w swoim składzie żadnych szkodliwych zanieczyszczeń. Takie wyroby drewniane wykonane z wysokowytrzymałych gatunków drewna dodatkowo pokrywane są specjalnym lakierem ochronnym, co zwiększa ich trwałość, odporność na naprężenia mechaniczne oraz blaknięcie koloru pod wpływem promieni słonecznych. Żaluzje drewniane pokrywane są lakierem transparentnym, który podkreśla naturalne usłojenie drewna. Stosowany jest także lakier nietransparentny który nadaje  gładkości i wyrazistości koloru: od czystej bieli, beżu, szarości, błękitu po czerwienie i brązy aż do czerni wenge.

Do produkcji żaluzji drewnianych wykorzystywane są następujące gatunki drewna:

 • Afrykańskie Abachi
 • Basswood – lipa kanadyjska
 • Lipa syberyjska
 • Bambus – trawa o drewniejących łodygach prasowana w wysokiej temperaturze pod ciśnieniem.

Żaluzje drewniane to bardzo praktyczny element wystroju wnętrza, którego pielęgnacja nie wymaga specjalnych nakładów pracy. Naturalne piękno ekologicznego materiału wniesie do domu wygodę i harmonię.

Podstawowe zalety żaluzji drewnianych:

 • Wytrzymałość, użytkowanie przez wiele lat bez utraty właściwości.
 • Brak blaknięcia i odkształceń.
 • Proste warunki użytkowania.
 • Przyjemna w dotyku powierzchnia.
 • Doskonały sposób na zacienianie pomieszczenia z zachowaniem przewiewności.
 • Możliwość zamontowania w salonie, sypialni, pokoju dla dzieci i w biurze
 • Dopasowanie do każdej stylistyki wnętrza.

Zakres żaluzji drewnianych poziomych

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane – montaż WinRol

Szerokość lameli żaluzji drewnianych wynosi 25 mm i 50 mm. Można zachować naturalny odcień drewna lub nadać produktowi oryginalny kolor za pomocą lakieru barwiącego. We wnętrzu biurowym podkreślą szykowność otoczenia i stworzą ciepłą atmosferę. W luksusowym salonie podkreślona zostanie elegancja wnętrza i dobry gust właścicieli, w sypialni stworzą atmosferę komfortu i spokoju. Podobnie jak modele drewniane, żaluzje bambusowe są bardzo łatwe w użytkowaniu i odporne na pękanie.

Mechanizm sterowania może być ręczny lub elektryczny. Żaluzje drewniane poziome 25 mm sterowane są manualnie za pomocą pokrętła i sznureczka. Mocowane do ramy okiennej. Żaluzje drewniane 50 mm podnoszone i opuszczane są ręcznie przy użyciu tylko sznurka. Należy mocować je do ściany lub sufitu. Istnieje wygodniejszy sposób podnoszenia, opuszczania i ustawiania lameli przy wykorzystaniu systemu elektrycznego.

Wystrój wnętrza, ochrona i dekoracja okna żaluzjami drewnianymi

Żaluzje drewniane zachowujące naturalną teksturę drewna świetnie sprawdzają się we wnętrzach ekologicznych, nowoczesnych i rustykalnych. Urządzając mieszkanie w surowej stylistyce industrialnej ten rodzaj dekoracji okiennej będzie odpowiedni i spełni swoje zadanie.

 • Aranżacja wnętrza w stylu minimalizmu potrzebuje jasnych barw, które zapewniają optyczne powiększenie przestrzeni. W tym przypadku doskonale będą wyglądały żaluzje drewniane beżowe i błękitne.
 • Styl skandynawski dodaje do pomieszczenia dużą ilość światła. Dlatego wybór powinien paść na żaluzje drewniane białe lub szare, które tworzą przytulną atmosferę i trafnie wkomponują się w rozświetloną przestrzeń. Ten styl można zharmonizować z wnętrzem decydując się na zastosowanie kontrastu, na przykład czarne żaluzje drewniane i białe ściany oraz jasne meble.
 • Klasycyzm uwielbia odcienie bieli, barwy kremowe, niebieskie i szare. Ściany malowane na jasne kolory i połączone z naturalnym drewnem tworzą wrażenie ładu. Żaluzje drewniane szare pięknie komponują się w stylistyce klasycznej oraz mieszanej. Wybranie ciemnych brązów, doskonale podkreśli klasyczną aranżację wnętrza.
 • Vintage to szacunek do przeszłości, preferowanie naturalnych materiałów, połączenie pastelowych barw z odcieniami szarości.  Można również bawić się kolorami wybierając nasycone odcienie, które wprowadzają klimat vintage do wnętrza.
 • Styl art deco jest eleganckim sposobem aranżacji wnętrz i w tym przypadku odpowiednie będą żaluzje drewniane czarne a także żaluzje drewniane czerwone.
 • Styl kolonialny nawiązuje kolorystycznie do natury. Żaluzje drewniane brązowe, beżowe i czerwone wspierane etnicznymi dekoracjami wydobędą ten mniej znany w Polsce styl aranżacji wnętrz.
 • Styl nowoczesny w aranżacji wnętrza można podkreślić montując żaluzje drewniane białe lub z naturalną strukturą drewna. Zestawiając je z różnymi odcieniami szarości jest dobrym sposobem kreowania przestrzeni i przekazywania jej wymiaru dekoracyjnego.