Żaluzje drewniane są funkcjonalne, ekologiczne i piękne, dlatego ich popularność jest zawsze duża, a można nawet powiedzieć, że ma tendencją rosnącą. Użytkownicy twierdzą, że każdy grosz wydany na ich zakup, zwraca się z odsetkami. W końcu żaluzje drewniane są przyjazne dla środowiska, co jest szczególnie ważne, jeśli ktoś z rodziny lub znajomych cierpi na alergię. Po drugie posłużą przez wiele lat, zachowując przy tym świeżość nowości. Sekret jest prosty zapożyczają one ze swojego materiału tę nieuchwytną, ale oczywistą umiejętność: bycia żywym. Nie tylko zajmują miejsce we wnętrzu, ale oddychają, co podkreśla regularne otwieranie i zamykanie żaluzji drewnianych poziomych lub pionowych.

 

Jak obsługiwać żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane – realizacja firma Winrol

Najczęściej żaluzje drewniane wyposażone są w klasyczny system sterowania, składający się z pokrętła i sznurka: pierwszy obraca listwy, drugi podnosi i mocuje lamele. Żaluzje drewniane można zamówić z lamelami wąskimi 25 mm i szerokimi 50 mm. W pierwszym przypadku są one obsługiwane poprzez sznurek i pokrętło. Jeżeli szerokość lameli jest maksymalna (50 mm) wszystkie operacje powierzane są tylko sznurkowi.

Fani nowoczesnych gadżetów mogą skorzystać z systemu sterowania elektrycznego i obsługiwać lamele przełącznikiem naściennym, pilotem i co dla wielu ważne smartfonem. Ale bez względu na to, jaką opcję się wybierze, nie trzeba się wahać, ponieważ będzie to wygodne i proste. Czy zamontowanie żaluzji drewnianych poziomych można wykonać samodzielnie? Jeżeli ktoś posiada takie umiejętności to jak najbardziej, ale najczęściej montaż wykonuje firma, w której zamawiane są żaluzje. Warto jednak wiedzieć, że modele 25 mm należy instalować bezpośrednio do ramy okiennej, natomiast modele szersze 50 mm montuje się do ściany bądź do sufitu.

 

Żaluzje drewniane we wnętrzu

Żaluzje drewniane sprawią, że wnętrze osiąga pewną aurę, podkreślając charakter aranżacyjny. Jeżeli zostanie to poparte innymi przedmiotami wykonanymi z drewna: meble, drewniane ramy do zdjęć i obrazów, skrzydła drzwiowe i listwy, ramy okienne, wyroby dekoracyjne efekt będzie jeszcze doskonalszy. Wskazane jest również utrzymanie poziomego lub pionowego rytmu lameli za pomocą pasiastego dywanika lub listwy ozdobnej na ścianie. Dzięki tym prostym technikom uzyskuje się harmonijne i przytulne wnętrze.

Do projektowania kuchni lub salonu optymalne są żaluzje drewniane poziome, które oddają ich oficjalny styl do otoczenia. W wolnej przestrzeni czują się dobrze – drewno podbija swoją niesamowitą prostotą. Trendy w wykorzystaniu naturalnych materiałów sprawiły, że drewniane żaluzje znalazły się w obiecujących rankingach sprzedaży. Takie osłony okienne można wprowadzić do niemal każdego nowoczesnego stylu, wypełniając pomieszczenia spokojem i wspaniałym nastrojem.

 

Żaluzje drewniane produkowane są z drewna sezonowego egotycznego takiego jak:

  • Abachi, czyli drewno afrykańskie
  • Basswood, czyli drewno z lipy kanadyjskiej lub z lipy syberyjskiej
  • Bambus.

Każdy z gatunków drewna cechuje się: wytrzymałością, trwałością, odpornością, estetyką.

 

Zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane – realizacja firma Winrol
  • Zachowanie w pomieszczeniu ciepła zimą lub chłodu latem.
  • Doskonały estetyczny wygląd odpowiedni do każdej stylistyki wnętrza.
  • Łatwa pielęgnacja.
  • Wszechstronność zastosowania, nadają się prawie do każdego pomieszczenia
  • Zapewnienie prywatności
  • Bezpieczeństwo dla zdrowia – hipoalergiczne.
  • Tworzenie przytulnej atmosfery w każdym pomieszczeniu.

Żaluzje drewniane można stosować zamiast zasłon lub łączyć z nimi. Produkty przetrwają przez długi czas, ponieważ każda lamela zabezpieczona jest specjalnym lakierem ochronnym.

 

Żaluzje drewniane to gwarancja niezwykłej dekoracji

Żaluzje drewniane mają tę dobrą cechę, że można je swobodnie dopasować do aranżacji każdego wnętrza. A dzieje się tak, dzięki pokrywaniu ich specjalnymi lakierami, które zapewniają niesamowity efekt dekoracyjny. Lamele pokryte lakierem transparentnym będą pięknie oddawać surową strukturę drewna, jego autentyczne usłojenie, co jest preferowane przez osoby ceniące sobie styl ekologiczny. Żaluzje drewniane w oryginalnym designie są również wybierane do osłony okien we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym, rustykalnym, loftowym.

Żaluzje drewniane pokryte lakierem nietransparentnym zalazły wielu fanów, ponieważ uzyskują różne kolory i są idealnie gładkie. Najbardziej popularne są żaluzje drewniane białe, które wprowadzają do wnętrza świeżość, czystość i powodują wizualne powiększenie pomieszczenia. Stają się częstą funkcjonalną dekoracją okna w stylu skandynawskim, prowansalskim, klasycznym a także nowoczesnym. Wzrasta zainteresowanie żaluzjami czarnymi, które są nie tylko swoistym akcentem dekoracyjnym, ale również pełnią wiele praktycznych funkcji. Pomieszczenia zaaranżowane w stylistyce vintage oraz industrialnej z tak wydatną oprawą okienną nie wymagają wielu dodatków dekoracyjnych, ponieważ już same w sobie są ozdobą. Jeżeli mieszkanie zawiera wyposażenie oddające cechy różnych stylów, można zamontować żaluzje drewniane szare, które pasują do każdej aranżacji. A co z żaluzjami drewnianymi czerwonymi? Są obecnie bardzo modne i mimo, że najlepiej harmonizują ze stylem boho, stają się częstym gościem wnętrz glamour.