Żaluzje drewniane to oryginalna opcja projektowania okien w biurach i mieszkaniach. Systemy ochrony przeciwsłonecznej to poziome lamele, mocowane za pomocą drabinki z taśmy lub sznurka połączone górnym systemem za pomocą mechanizmu sterującego. Do tego dochodzą stylowe i eleganckie żaluzje bambusowe, które z pewnością przypadną do gustu prawdziwym koneserom piękna. Lekkie konstrukcje zabezpieczające wykonane z drewna (w tym bambusa) to absolutny wybór dla osób ceniących indywidualność. Możliwości twórczej ekspresji w tym przypadku będą ograniczone tylko wyobraźnią. Gotowa konstrukcja doskonale pasuje do każdego wnętrza: konserwatywnego, tradycyjnego czy nowoczesnego. Dostępne są żaluzje drewniane poziome i pionowe, żaluzje drewniane wewnętrzne i zewnętrzne (tarasowe, fasadowe, ogrodowe).

 

Żaluzje drewniane o szerokości lameli 25 mm i 50 mm

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane – montaż WinRol

Poziome żaluzje drewniane to stylowa opcja dekoracji okna. Eleganckie drewniane lamele 25 mm i 50 mm wyglądają bardzo ekskluzywnie, zapewniają domowi przyjazność dla środowiska i mają nieograniczoną żywotność. Do wyboru dowolny odcień i wzór drewna sezonowego egzotycznego: Abachi, lipa syberyjska, bambus (prasowana trawa) i Basswood (lipa kanadyjska). Zaletą żaluzji drewnianych jest ich absolutna hipoalergiczność i odporność na odkształcenia w wysokich temperaturach. Doskonale ograniczają dopływ światła słonecznego: można samodzielnie regulować, dobierając dla siebie optymalny poziom oświetlenia pomieszczenia.

 

Mocowanie i obsługa żaluzji drewnianych poziomych – 25 mm i 50 mm

Żaluzje drewniane 25 mm mocowane do okna, sterowane manualnie przy użyciu pokrętła i sznurka, są idealne do małych okien. Żaluzje drewniane 50 mm mocowane do sufitu lub ściany, sterowane ręcznie za pomocą sznurka, są odpowiednie do dużych przeszkleń. Obydwa modele żaluzji drewnianych mogą być wyposażone w napęd elektryczny ze sterowaniem automatycznym. W zależności od upodobań można obsługiwać osłony smartfonem, przełącznikiem naściennym lub pilotem. Konstrukcja żaluzji drewnianych składa się z gzymsu aluminiowego, który następnie zamyka cały mechanizm listwą drewnianą.

Istnieje możliwość wyboru żaluzji drewnianych 25 mm z bocznym prowadzeniem żyłkowym. Jest to praktyczne rozwiązanie konstrukcyjne w przypadku okien i drzwi balkonowych, przeciwdziała odstawaniu lameli od okna. Ponadto można w pełni wykorzystać powierzchnię parapetu bez obawy o umieszczone na nim kwiaty doniczkowe. Żaluzje zamontowane na drzwiach balkonowych będą wolne od efektu odrzucenia żaluzji w czasie ich otwierania.

Żaluzje drewniane 25 mm i 50 mm składają się z lameli, które połączone są drabinką taśmową lub sznurkową. Jakie istnieje uzasadnienie dla zastosowania drabinki taśmowej? Jest to zalecana w przypadku żaluzji 50 mm montowanych na dużych otworach okiennych. Drabinka taśmowa przedłuża czas korzystania z tych osłon okiennych, ponieważ doskonale wzmacnia całą konstrukcję. Ponadto to oryginalna dekoracja nadająca żaluzjom drewnianym elegancji.

 

Korzyści z zamontowania żaluzji drewnianych w oknie

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane – montaż WinRol

Konstrukcje są produkowane z materiałów przyjaznych dla środowiska, występują w naturalnych odcieniach lub wyrazistych kolorach. Dzięki nim udaje się wcielić dowolne pomysły projektowe. Żaluzje drewniane całkowicie blokują przepływ promieni słonecznych, chronią pomieszczenie przed przegrzaniem i dobrze pochłaniają hałas z ulicy. Są doskonałym wyborem dla tych, którzy marzą o oryginalnym ozdobieniu otworu okiennego w salonie, sypialni i pokoju dzieci, ponieważ sprzyjają harmonijnemu rozwojowi dziecka i wypracowaniu w nim estetycznego gustu.

 

Inne plusy żaluzji drewnianych:

  • Całkowite bezpieczeństwo środowiskowe.
  • Skuteczna ochrona przez słońcem.
  • Wyjątkowe poczucie domowego komfortu i przytulności.
  • Ochrona powierzchni przed wypaleniem i wilgocią. Do ich produkcji stosowane są wyłącznie bezpieczne dla zdrowia lakiery, a samo drewno jest starannie obrabiane.
  • Stworzenie przytulnego mikroklimatu w pomieszczeniu dzięki niskiej przewodności cieplnej drewna i minimalnemu nagrzewaniu się lameli pod wpływem promieni słonecznych.
  • Nie zginaj się ani nie deformują.
  • Odporne na wahania temperatury.
  • Można łączyć z dowolnymi meblami i dodatkami.

 

Jakimi środkami pokrywane są żaluzje drewniane poziome?

Żaluzje drewniane poziome występują w ciekawych formach dekoracyjnych a to za sprawą pokrywania ich odpowiednimi lakierami. Lamele zdobione lakierem transparentnym posiadają naturalną fakturę drewna z uwydatnionymi słojami i sękami. Pięknie wyglądają w aranżacjach wnętrz urządzonych w stylu ekologicznym, industrialnym, rustykalnym i nowoczesnym. Lamele drewniane dekorowane i chronione lakierem nietransparentnym uzyskują barwy z dużej palety kolorystycznej, dlatego uda się zamontować je w dowolnym pomieszczeniu. Żaluzje czarne w stylistyce vintage, loftowej i dla kontrastu w skandynawskiej.

Natomiast żaluzje białe to podstawa stylu prowansalskiego, skandynawskiego i art deco. Ten ostatni może przybierać również inną kolorystykę: beżu, szarości, czerni i czerwieni. Trzeba przyznać, że żaluzje drewniane czerwone to także znakomity pomysł na ochronę przeciwsłoneczną i dekorację wnętrza stylizowanego na: boho, kolonialny i shabby chic podążającym za przeszłością. Nie ma wybranego stylu w pomieszczeniu? To, nie problem, żaluzje drewniane szare rozwiążą ten dylemat, ponieważ to kolor uniwersalny.